Litoměřice-info.cz  >  Infocentrum
pdf print

Infocentrum

informacní centrum cesky system kvality sluzeb atic

Hrajte si a poznávejte s Máchou

Poznejte Litoměřice a Karla Hynka Máchu pomocí inteligentní hry nové generace. Potřebujete k ní pouze chytrý mobil a chuť si hrát. Odměnou vám budou zážitky a informace o Karlu Hynku Máchovi, o kterých se jen tak někde nedočtete. Právě slavný český básník bude v Litoměřicích vaším průvodcem.

„Řeč je o geolokační mobilní aplikaci GEOFUN pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která vás v Litoměřicích provede zábavnou a soutěžní formou po místech, jež jsou buď přímo spjatá s K. H. Máchou nebo jsou turisticky natolik atraktivní, že je nemůžete minout,“ uvedla Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu Litoměřice, které aplikaci nechalo pro město tak zvaně ušít na míru. 

Vydáte se tedy společně na Vikárku, kde básník žil a tvořil, na Dómský pahorek, na jezuitskou kolej, náměstí a na vyhlídkovou věž Kalich. Zavítáte i do hradu za vínem, protože největší český romantik byl velký milovník vín. I díky němu došel pěšky až do Benátek, jak vám ostatně sám prozradí. Věděli jste, že Mácha původně nebyl Karel, ale Ignác? Víte, že se v Litoměřicích popral s katem? Zkrátka nuda to nebude. 

Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít, ale je třeba plnit i různé úkoly. Na základě úspěšnosti plnění úkolů hráči dostávají body, tzv. geonky, které si ukládají na svá geokonta a podle jeho stavu pak získávají různé geohodnosti (od geovojína až geomaršála). Odměnou vám v Litoměřicích budou drobné propagační materiály. Prvních padesát hráčů, kteří geosrandu kompletně dohrají až do konce, obdrží barevnou publikaci nejkrásnějších míst královského města Litoměřice. Připravena k vyzvednutí bude v infocentru v podloubí radnice, případně v recepci hradu.

Spuštění hry je jednoduché. Vezměte svůj chytrý telefon a zdarma si stáhněte aplikaci GEOFUN z  http://www.geofun.cz/machovy-litomerice/.  Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací na místo startu hry. Zde aplikace na základě vašich GPS souřadnic pozná, že jste na správném místě a celé dobrodružství může začít. Další užitečné informace jsou na webu www.geofun.cz

(eb)

-------------------------------------------------------------

klíčová slova: geofun, hra, mobilní, aplikace, Mácha, zábava, dobrodružství, Vikárka

 

Kam dnes na oběd

MÍCHANÝ LISTOVÝ SALÁT SE ZELENINOU kuřecím / flank steakem / sušeným prošutem / hermelínem, Dresinky139 Kč
DUKÁTOVÉ BUCHTIČKY s vanilkovým šodó, marinovanou rebarborou v jahodovém rozvaru139 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu