Litoměřice-info.cz  >  Infocentrum
pdf print

Infocentrum

informacní centrum cesky system kvality sluzeb atic

Foto: FotoStudio H, s.r.o.

Prohlídkové okruhy městem - do odvolání se průvodcovské služby neprovozují

Informační centrum Litoměřice nabízí od května do září zájemcům o prohlídku města čtyři tématické okruhy. Prohlídku je nutné objednat min. týden předem.

 

1. Klasický okruh městem - zahrnuje to 'nej' z Litoměřic. Trasa: Mírové náměstí, Jezuitská ulice, parkány José Rizala, socha K. H. Máchy a divadlo, Máchovy schody, Jarošova ulice, Máchovou ulicí na Dómské náměstí, kostel sv. Václava, Mírové náměstí. Součástí prohlídky nejsou vstupy do církevních objektů.

Cena:
Skupina 12 osob:  1 200,- Kč
Každý další návštěvník: 50,- Kč
Minimální počet návštěvníků pro prohlídku je 10 osob.

Tento okruh je možné REZERVOVAT ONLINE >>

 

2. Litoměřice a baroko - V 17. století přilákala do města rozsáhlá stavební činnost mnoho především italských stavitelů. Jen málo tvůrcům se ale podařilo poznamenat určitou lokalitu, případně i větší oblast v takovém rozsahu, jako barokním stavitelům Giuliu a Octaviu Broggiovým. Pojďte s námi poznat památky, které Litoměřicím vtiskly charakteristický vzhled. 

Trasa: kostel Zvěstování Panny Marie, děkanský kostel Všech svatých, biskupská rezidence na Dómském náměstí, katedrála sv. Štěpána na Dómském náměstí, kostel sv. Václava, kostel sv. Vojtěcha, morový sloup na Mírovém náměstí, bývalý františkánský klášter  s kostelem  sv. Jakuba. Vstupy do kostelů nejsou v ceně prohlídky.

Cena:
Dospělí: 100,- Kč
Studenti, důchodci, ZTP: 80,- Kč
Děti 6-15 let: 50,- Kč
Minimální počet účastníků je 5 osob.

 

3. Po stopách K. H. Máchy - Romantický básník je pro českého turistu jednoznačně nejznámější osobností, spojenou s Litoměřicemi. Jako by se tu občas za vlahého letního soumraku mihla postava s červeným pláštěm a vysokými botami...Trasa: Dlouhá ulice č. p. 199, Máchova socha, Máchovy schody, Máchova pamětní deska, Máchova světnička, Myslbekova socha na úpatí Mostné hory.

Cena:
Dospělí: 100,- Kč
Studenti, důchodci, ZTP: 80,- Kč
Děti 6-15 let: 50,- Kč                                             

Minimální počet účastníků je 5 osob.

 

4. Kdo se to na nás dívá - tento okruh je pojmenován podle knihy Pavla Rývy a Oldřicha Doskočila 'Kdo se to na nás dívá' a v jeho průběhu budete míjet v centru města řadu významných soch od neméně významných autorů. Trasa: Morový sloup, barokní kašny, busta Felixe Holzmanna, socha Rolanda, pamětní deska Pavla Stránského, barokní sousoší se sv. Vavřincem, černá madona, socha sv. Jana Nepomuckého, Panna Marie s Ježíškem, busta skladatele Veita.

Cena:

Dospělí: 100,- Kč
Studenti, důchodci, ZTP: 80,- Kč
Děti 6-15 let: 50,- Kč. Minimální počet účastníků je 5 osob.

Okruhy č. 2, 3 a 4 lze absolvovat samostatně bez průvodce, mapu a informace k trasám jsou k vyzvednutí v informačním centru.

 

Další informace o prohlídkových trasách poskytne Informační centrum Litoměřice, e-mail: info@litomerice-info.cz, tel.: 416 916 440, Facebook: Litoměřice (novinky, akce, soutěže).

Všechny trasy jsou vhodné pro školní skupiny.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Klíčová slova: prohlídka, okruh, služby průvodce, Mácha, baroko, sochy

Kam dnes na oběd

SPAGHETTI S PANENKOU s chilli, kukuřicí, pórkem, rukolou a parmazánem149 Kč
HOVĚZÍ VÝVAR s játrovým knedlíčkem, máslovou zeleninou, domácími nudlemi a libečkem35 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu