Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Doprava
pdf print

Doprava

Cyklověž

Litoměřická cyklověž je samostatný, bezobslužný parkovací systém pro více než stovku kol, který je v provozu 24 hodin denně.  Možnost uschovat si zde jízdní kolo má až 118 cyklistů na prostoru o rozloze jen několika metrů čtverečních.
Úschova i vyzvednutí trvá jen několik vteřin. Cyklista, který si zde chce uložit své kolo, přijede ke vstupnímu modulu a najede s ním do vyhraněného prostoru. Stiskne tlačítko a vyzvedne si lístek s čárovým kódem. O umístění kola do věže se postará samoobslužný parkovací systém. Při jeho vyzvednutí majitel pouze načte čárový kód, zaplatí poplatek za uschování ve výši 5 korun na den (mince 1,2,5,10,20 Kč) a automat mu kolo vydá zpět. Majitelé IN Karty Českých drah mají parkování ve věži zdarma. Bezpečnost zajišťuje kamerový systém napojený na městskou policii. Ve věži mohou parkovat i dětská kola. Není nutné sundávat příslušenství – tachometr, přilbu či cyklo-tašky. Kolo je pojištěno proti poškození a krádeži. Součástí stavby je veřejná mechanická pumpa „PRO CYKLISTOVU DUŠI“, kterou je možné dofouknout nejen jízdní kolo, ale také kočárek, invalidní vozík nebo koloběžku. Je umístěna poblíž vstupního modulu automatické kolárny.

Cyklověž je v provozu po celý rok.

Kam dnes na oběd

SMAŽENÝ VEPŘOVÝ ŘÍZEK ochucený hořčicí a třeným česnekem s petrželkovým pyré a listovým salátem149 Kč
TUŘÍNOVÝ KRÉM s praženými slunečnicovými semínky, bylinkovým olejem35 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu