Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Doprava
pdf print

Doprava

Autobusové a vlakové nádraží v Litoměřicích

Autobusové nádraží - nachází se v ul. Marie Pomocné (u vlakového nádraží Litoměřice město).

Bylo zrekonstruováno v rámci projektu 'Litoměřice – modernizace a dostavba autobusového nádraží I. etapa', jehož je Centrum cestovního ruchu v Litoměřicích, p.o. partnerem.

Záměrem projektu byla modernizace a dostavba v dnešní době již v mnoha směrech nevyhovujícího autobusového nádraží z 50. let minulého století. Původní uspořádání i podobu si nádraží dochovalo až do roku 2015, kdy prošlo zásadní rekonstrukcí. Díky dotaci z ROP Severozápad se Městu Litoměřice podařilo z nefunkčního, esteticky a co do rozsahu a kvality poskytovaných služeb nevyhovujícího prostoru, vybudovat moderní nádraží s vyšším komfortem pro cestující dálkovou i městskou dopravou. Nádraží je řešeno ve tvaru oválu, s vnějším obvodem tvořeným průjezdní komunikací s jednosměrným provozem a vnitřním zastřešeným nástupištěm pro devět odjezdových stání, dvě průjezdná nástupiště a jedno výstupní stání. Vznikla zde odstavná plocha pro tři autobusy, záchytné parkoviště pro 80 osobních aut a podélný parkovací pás na ul. M. Pomocné pro 17 vozidel, přičemž prvních 9 stání je vyhrazeno pro vozidla taxislužby, zbylých 8 pro veřejnost (určeno pro rychlý nástup/výstup). Vybudovány byly nové toalety, instalován byl moderní informační systém a orientační systém pro osoby ZTP. Součástí stavby bylo také nové osvětlení celého prostoru, přeložky inženýrských sítí, nové přípojky kanalizace, vody pro veřejné WC, výsadba zeleně a osazení mobiliářem.

Projekt byl nominován do soutěže o ČDS&T 2015 (Dopravní stavbu/Dopravní technologii/Výraznou inovaci v dopravě roku 2015), vyhlašované společností TOP EXPO, v kategorii B - Dopravní stavba v městském intravilánu. V roce 2016 získalo Město Litoměřice za realizaci projektu ocenění Nadace Partnerství v soutěži Cesty městy - Cenu za přínos pro zkvalitnění provázanosti hromadné a individuální dopravy.

 

Vlakové nádraží:

Litoměřice město, Marie Pomocné, 5 min. do centra

http://www.cd.cz/cd-online/staniceinfo.php?nazev=53119

Litoměřice Horní nádraží, Liberecká 736/1, 10 min. do centra

http://www.cd.cz/cd-online/staniceinfo.php?nazev=57019

 

Parkoviště pro autobusy: Litoměřice, Lodní náměstí, 10 minut do centra

http://www.mapy.cz/#!x=14.132319&y=50.530731&z=16&d=stre_102389_1&t=s

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu