Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

První fotopoint v Litoměřicích? Vyhlašujeme soutěž o nejhezčí návrh!

Fotopoint – turisticky přitažlivé místo, kde se můžete se svým protějškem, rodinou, přáteli či zcela sami vyfotografovat a uchovat nesmazatelnou vzpomínku na jedinečný okamžik. Odbor komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu vyhlašuje veřejnou soutěž o originální nápad na vybudování prvního fotopointu v Litoměřicích. Zapojte se i vy! Autor nejlepší myšlenky získá finanční odměnu v hodnotě 10 tisíc korun.

„Fotopointy či selfiepointy jsou velmi oblíbené, protože podtrhují krásu jedinečných míst. Pokud je jejich ztvárnění atraktivní, láká návštěvníky ke sdílení snímku na sociálních sítích. Chtějí dát přátelům vědět – byl jsem tu! Zajímavé pointy jsou k vidění například v rakouských Alpách či v Indii. Nemálo jich nalezneme i v České republice. Některé obsahují přímo tzv. hashtag, tedy klíčové slovo, kterým se fotka označí,“ uvedla marketingová manažerka města Martina Vondráková.

Fotopointy mohou mít širokou paletu podob. Nacházejí se na turisticky atraktivních místech, jejichž scenerie přímo vybízí k pořízení snímku. Někde mají podobu rámečků, jinde fotostěn, do kterých může návštěvník vložit vlastní obličej. Někde jde třeba jen o lavičku nad krásnou scenerií nebo o jemnou dekoraci, která prostor pozvedne (např. deštníky nad hlavami lidí v městských ulicích).

„Rádi bychom se zařadili mezi města v republice, která mají nápaditý a vkusný fotopoint. Lidé se hojně fotí, fotografie ze svých cest stále častěji na sociálních sítích sdílejí, což zvyšuje turistickou atraktivitu daného místa. A Litoměřice jsou krásné město, které nabízí úžasné pohledy,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.

Nápady zasílejte od 1. prosince do 6. ledna v obálce označené „FOTOPOINT – veřejná soutěž“ na podatelnu městského úřadu, Mírové náměstí 15/7, 412 01 Litoměřice.

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu