Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Náměstí už zdobí vánoční strom, rozsvítíme ho 4. prosince

Urostlý stříbrný smrk zdobí od včerejšího dne litoměřické Mírové náměstí. Je darem místního obyvatele městu. Vánoční strom a s ním i výzdoba se rozsvítí, bohužel s ohledem na stávající epidemiologickou situaci bez účasti veřejnosti, v pátek 4. prosince v 18 hodin. Lidé však o každoroční zážitek nepřijdou.

Rozsvěcení vánočního stromu mohou sledovat on-line na Facebooku Litoměřice Srdcem a Facebooku Litoměřicko 24. Celý program zahájí předtočená pohádka Sváťova dividla v 17 hodin, následovat bude vánoční troubení z věže Kalich v podání Podřipského žesťového kvintetu. Těsně před 18. hodinou zazní z úst starosty Ladislava Chlupáče poselství lidem pro adventní čas. V 18 hodin dojde k rozsvícení symbolu Vánoc i ostatní výzdoby. Tu letos zkrášlí světelné stromy, které orámují prostor, kde bývají vánoční trhy. „Bohužel trhy se uskutečnit nemohou. Příspěvek, který Zahrada Čech na jejich organizaci dostala, proto využila na nákup nové vánoční dekorace. Věřím, že každého z nás potěší,“ uvedl starosta Ladislav Chlupáč.

Živé vysílání po 18. hodině zakončí předtočené vánoční poselství litoměřického biskupa Jana Baxanta a záznam videomappingu, který nám připomene historii letos již 801letého města.

Opět se uskuteční soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazdobený dětmi litoměřických mateřských škol. Nicméně s ohledem na platná opatření bude soutěž probíhat on-line na Facebooku Zahrady Čech. Každá školka, která zašle fotografii svého díla, bude zařazena do hlasování. „Vítěz získá od Zahrady Čech poukázku na nákup zboží v Dráčku,“ přislíbila ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá.

Kam dnes na oběd

DUKÁTOVÉ BUCHTIČKY s vanilkovým šodó, marinovanou rebarborou v jahodovém rozvaru139 Kč
SMAŽENÝ CAMEMBERT s máslovým bramborem, pórkem, tatarskou omáčkou139 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu