Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Vlčí mák v klopě je symbolem úcty k válečným veteránům

Na středu 11. listopadu připadá Den válečných veteránů, k jehož vzpomínce se připojuje také Městský úřad v Litoměřicích. Vyjádřit úctu československým válečným veteránům může kdokoli zakoupením vlčího máku jako symbolu respektu. Jeho připnutím vyjádříte nejen úctu k válečným veteránům, ale také podpoříte natáčení vzpomínek pro sbírku Paměť národa. „Vlčí mák si lze zakoupit v době úředních hodin na podatelně městského úřadu, sbírka potrvá do 30. listopadu,“ informoval vedoucí správního odboru městského úřadu Jaroslav Lachman.
Vlčí mák je symbolem bývalých vojáků a bojovníků již od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Dne 11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena první světová válka, proto vzpomínka na veterány připadá právě na tento den. Jejich hrdinství je třeba si i nadále připomínat.
Paměť národa je nejrozsáhlejší veřejně přístupná pamětnická databáze v Evropě, kterou spravuje společnost Post Bellum, Ústav pro studium totalitních režimů a Český rozhlas. Obsahuje tisíce svědectví válečných veteránů, politických vězňů, disidentů a představitelů moci. V České republice žije spousta bývalých vojáků a odbojářů z období druhé světové války, ale také vojáků novodobých, jejichž osudy prozatím zůstávají skryty. Prostřednictvím sbírky ke Dni válečných veteránů mohou tyto jedinečné příběhy spatřit světlo světa.

Kam dnes na oběd

GRILOVANÁ PANENKA s petrželovým pyré a máslovým hráškem149 Kč
UZENÁ ČESNEČKA s masem, kroupami a bramborem35 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu