Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Darujte hvězdu jako symbol světla a naděje

Připojte se k iniciativě města Litoměřice nazvané „Věnujte svou hvězdu“, a vyzdobte okna svých domácností, blízkých, přátel, ale i domovů pro seniory a dalších zařízení hvězdami vyrobenými s láskou a nadějí.

Česká republika je zasažená pandemií koronaviru, ale čas plyne stále stejně a blíží se advent a vánoční svátky. „Vlastnoručně vyrobenou hvězdou darovanou druhým chceme vyjádřit naději, že všichni táhneme za jeden provaz, myslíme na sebe navzájem, a i v horších časech se podporujeme,“ vysvětluje starosta Ladislav Chlupáč smysl iniciativy organizované pracovníky oddělení komunitního plánování Odboru sociálních věcí a zdravotnictví Městského úřadu v Litoměřicích. „Chceme přivolat do našich domovů adventní pohodu, a naladit se tak na přicházející Vánoce,“ dodala vedoucí odboru Renáta Jurková.

Každý si tedy může sám nebo se svými blízkými vyrobit vánoční hvězdu jako symbol lásky, přátelství, naděje, usmíření, klidu a pohody a zavěsit ji do okna. Další pak může darovat. Fotografie hotových výrobků i nazdobených oken zasílejte do zpráv facebookové stránky Litoměřice Srdcem, kde budou zveřejněny i s uvedením jmen šikovných autorů.

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu