Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Litoměřice nabídnou bonus zdarma návštěvníkům Zahrady Čech

V letošním roce se koná již 44. ročník podzimního veletrhu Zahrada Čech, který patří mezi největší výstavy svého druhu. Je zaměřen na zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky a milovníky přírody. Uskuteční se od 11. do 19. září 2020 tradičně na litoměřickém výstavišti, kam se každým rokem sjíždějí lidé ze všech koutů České republiky. Město Litoměřice nově přichází s mimořádným turistickým balíčkem.

„Návštěvníci vyhledají na výstavišti stánek informačního centra, kde obdrží pokyny a volnou vstupenku dle výběru na vyhlídkovou věž Kalich nebo do expozice „Důl Richard v proměnách času“,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová. Kyvadlová doprava organizovaná společností Zahrada Čech pak zdarma přepraví zájemce o prohlídku z výstaviště do centra města a zpět.

Neobvyklá věž ve tvaru kalicha sloužila hlavně ke společenským setkáním, ale také jako vyhlídka. Měla připomínat zdejší vinařskou tradici a stala se symbolem města. Z věže je krásný výhled na město, hrad Hazmburk a horu Říp. V Litoměřicích je nejnavštěvovanějším turistickým cílem. Expozice o dolu Richard se nachází v historickém podzemí radnice a mapuje historii a současnost vápencového dolu nacházejícího se v těsné blízkosti města Litoměřice na vrchu Bídnice, který je z bezpečnostních důvodů veřejnosti nepřístupný.

„Bonusem představujícím bezplatný vstup na dva zajímavé turistické cíle v centru města dle vlastního výběru, poskytnutým k zakoupené vstupence na výstaviště, reagujeme na loňské marketingové šetření agentury CzechTourism. Vyplynulo z něj totiž, že 77 procent návštěvníků Zahrady Čech, kteří do Litoměřic přijeli z jiných regionů České republiky, nepodniklo žádné jiné aktivity ve městě kromě návštěvy samotné výstavy,“ vysvětlila Eva Břeňová.

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

UZENÁ ČESNEČKA s masem, kroupami a bramborem35 Kč
GRILOVANÁ PANENKA s petrželovým pyré a máslovým hráškem149 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu