Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

ŽHAVÉ STRUNY JAROSLAVA SVĚCENÉHO

Ve dnech 4.-6. září 2020 se v Litoměřicích koná dlouho očekávaný třídenní festival Žhavé struny Jaroslava Svěceného. Dramaturgie 1.ročníku je postavena na originalitě, a tak tři celovečerní koncertní projekty a unikátní výstava historických houslí čtyř staletí jsou pro návštěvníky skutečným a nevšedním lákadlem.

Už zahajovací večer v Divadle K.H.Máchy přivítá koncertní a divadelní pořad ,,NA VIVALDIHO!“ Hudebníci a herečka si budou měnit role, nádhernou hudbu tohoto italského génia hranou v originále na dobových houslích budou střídat příběhy z jeho života, které nepostrádají jemný humor, emoce i spoustu informací. Dramaturg a festivalový průvodce, houslista Jaroslav Svěcený oslovil ke spolupráci herečku Dejvického divadla Zdeňku Žádníkovou Volencovou, která je zároveň i  autorkou scénáře.
 

Sobotní večer v Hradním sále KKC patří argentinskému Tangu Nuevu Astora Piazzolly a jeho pokračovatelům, které zazní v podání pěti špičkových hudebníků tří generací! Tato temperamentní hudba se bude prolínat s obrovskou virtuozitou jednotlivých hráčů, kterou předvedou v různých kombinacích i ve skladbách dalších světově proslulých autorů. Italské akordeony a italské housle jsou nejlepší na světě a tento večer vás o tom určitě přesvědčí!!!
 

Sobotnímu večernímu koncertu však bude předcházet odpolední unikátní Výstava italských, francouzských, německých a českých houslí 17.-20.století! Houslista Jaroslav Svěcený, který je zároveň uznávaným soudním znalcem s mezinárodní působností v oboru smyčcové hudební nástroje, připravil od 13 do 18 hodin výstavu, jejíž obsah nemá doposud v ČR obdoby. Jeho hodinové komentované prohlídky (13.00,14:00, 15:00 a 16:00) přenesou návštěvníky do dávné historie Evropy, uvidí a uslyší například cremonské housle Guarneriho z roku 1733 , Ruggeriho (1699), ,,německého Stradivariho“  Jacoba Stainera (1672), ,,pařížského“ Stradivariho J.B. Vuillauma(1836) a řadu dalších skvostů tohoto kumštu. Kdo přijde na výstavu, může si vzít své housle či jiné smyčcové nástroje a dozví se tak z úst J.Svěceného vše o jejich původu a stavu.

Na závěrečném nedělním koncertě ve Velkém sále KKC se představí česko-slovenský projekt ,,Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli“! Je to hudební uragán, který nabídne etnickou a klasickou hudbu v originálních aranžích. Všichni členové ansámblu Cigánski Diabli jsou totiž vystudovaní instrumentalisté, celý soubor je nejlepší svého druhu na světě! K cimbálu zasedne jeden z nejlepších hráčů na světě Ernest Szarközy!  ,,Strhující večer bude tou správnou tečkou za prvním ročníkem Žhavých strun JS“ , dodává Jaroslav Svěcený.
 

Zbylé vstupenky je možno zakoupit online na www.mkz-ltm.cz nebo na pokladnách KKC v Litoměřicích.

Kontakty: Recepce KKC 776 338 515, 416 732 805.

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu