Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

8. ročník „Litoměřických svátků hudby“ bude.

Vážení diváci,

Konání letošního ročníku „Litoměřických svátků hudby“ bylo ohroženo korona virovou krizí a jejími dopady včetně finančních. Přesto nám současná situace umožňuje letošní ročník ve zkrácené podobě realizovat. Jsme rádi, že v dnešní složité době převzal záštitu nad festivalem Jeho Excelence – Mons. Jan Baxant – biskup litoměřický. V křesťanském světě je patronkou hudby svatá Cecílie a my organizátoři ze spolku Musica et Educatione věříme, že nám pomůže udržet současné vhodné podmínky pro konání koncertů.
Slavný pianista Artur Rubinstein kdysi napsal, že není nic krásnějšího, než nalézt v tomto vágním světě spřízněné duše a pokud se tak stane za přítomnosti tajemného a mocného jazyka hudby, co více si přát. Zveme Vás proto všechny, kdo se chtějí sami, v páru nebo s přáteli aspoň na chvíli vymanit z každodenního shonu, zklidnit se a nechat na sebe působit jazyk hudby na následující dva koncerty:
První koncertní večer 29. 8. 2020 se bude konat v Jezuitském kostele Zvěstování panně Marii   ( od 19,00 hodin ). Bude věnován našim zdravotníkům – čestným hostům – jako poděkování za jejich obětavou práci v době pandemie. Můžete se těšit na krásný operní Gala večer, kterým Vás slovem provede moderátor Jiří Vejvoda. Na úvod zahraje houslový mistr Václav Hudeček skladbu J. S. Bacha pro housle a orchestr. Následně Plzeňská filharmonie s dirigentem Tomášem Braunerem doprovodí Barboru Řeřichovou Pernou – soprán, Václavu Krejčí Houskovou – alt, Martina Šrejmu – tenor, Jana Šťávu – bas. Tito sólisté Vám zazpívají krásné árie ze slavných oper W. A. Mozarta,  C. Sainta-Saense, V.Belliniho, Georgese Bizeta, J.Offenbacha, G. Verdiho, G. Pucciniho a G. Rossiniho.  
Druhý koncertní večer 30. 8. 2020 se bude konat v Kostele Svatého Václava v Lovosicích    ( od 19,00 hodin ). Bude zařazen mezi akce organizované Městem Lovosice k oslavám 420-tého výročí založení města. Vystoupí zde již podruhé známý a sympatický houslový virtuóz Václav Hudeček, který za doprovodu vynikajícího komorní těleso Barocco sempre giovane zahraje krásné skladby vrcholného baroka. Velkým zážitkem bude rovněž vystoupení koncertního varhanního mistra Pavla Svobody, který získal řadu ocenění včetně laureáta soutěže Pražské jaro. V roce 2016 získal za 2. místo titul Bachpreisträger v prestižní mezinárodní soutěži v Lipsku. Je držitelem řady dalších prestižních cen.
Náš spolek Musica et Educatione by rád vyjádřil všem, kteří se organizačně i finančně podílejí na realizaci tohoto 8. ročníku Litoměřických svátků hudby velké poděkování.
Podrobné informace o programu najdete na www stránkách MKZ Litoměřice a KS Lovosice a rovněž na www.litomerickesvatkyhudby.cz a na Facebooku: Litoměřické svátky hudby.

       Alena a Zdeněk Kuldovi
       Musica et Educatione z. S.

Kam dnes na oběd

ZELENINOVÝ SALÁT s nilským okounem, citrónovou majonézou, hráškovými klíčky a bagetkou129 Kč
HRÁŠKOVÝ KRÉM SE SLANINOU A KRUTONY35 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu