Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Ennio Morricone zanechal svůj otisk i v Litoměřicích

Právě zesnulý fenomenální italský skladatel Ennio Morricone zanechal svou stopu i v Litoměřicích. Konkrétně v České republice unikátním Muzeu křišťálový dotek, kde je vystaven křišťálový otisk jeho dlaně doplněný jedinečným vzkazem Mistra: „Nechť umění hudby vzkvétá s uměním skla.“

„Jde o poselství, které nás naprosto odzbrojilo,“ přiznává provozovatel muzea Alexandr Huňát. Neobyčejný výstavní exponát se tak v současných dnech stává neocenitelnou vzpomínkou na život a dílo famózního skladatele, aranžéra, dirigenta, pianisty a trumpetisty.

Genius, který se celoživotně věnoval hudbě a složil melodie k více než 500 filmům a televizním seriálům, rád a úzce spolupracoval s Českým národním symfonickým orchestrem. „Otisk dlaně uznávaného hudebního skladatele jsem získal při jeho návštěvě Prahy v únoru 2014, kdy měl nezapomenutelný koncert v O2 areně. Sešel jsem se s ním v hotelu Mandarin Oriental Prague, kde tenkrát bydlel. Setkání to bylo velmi milé, byl to geniální člověk,“ přiblížil moment schůzky Jan Huňát, litoměřický sklář, autor odlitku a spolumajitel muzea, v němž je dílo vystaveno.

„Křišťálovou dlaň jsem zakomponoval k houslovému klíči, který symbolizuje celý jeho život a přidal k němu zlatou barvu. Z určitého úhlu pohledu se zlatá barva odráží do dlaně, ve výsledku to dle mého názoru značí jeho zlaté ruce ve spojení k hudbě,“ popsal Jan Huňát své dílo umístěné v expozici spolu s dalšími křišťálovými otisky osobností, jakými jsou například Václav Havel, Karel Gott, sir Nicolas Winton, zpěvačka Anastacia, Jaromír Jágr a mnozí další světoví velikáni.

Návštěvníky stále oblíbenější Muzeum křišťálový dotek je otevřeno v centru Litoměřic denně kromě pondělí, vždy od 10 do 17 hodin.

Kam dnes na oběd

PLNĚNÉ BRAMBOROVÉ KNEDLÍKY uzeným masem, kysaným zelím a smaženou cibulkou139 Kč
ZELENINOVÝ SALÁT s nilským okounem, citrónovou majonézou, hráškovými klíčky a bagetkou129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu