Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Vyhlídková věž Kalich se znovu otevírá turistům

Nejnavštěvovanější památka v Litoměřicích, vyhlídková věž Kalich, se od 1. července  2020 znovu otevírá návštěvníkům. Po uzavření v době koronakrize dochází k obnově průvodcovské činnosti. Turisté mohou opět zavítat na Kalich, byť v menším počtu osob, a kromě neopakovatelného výhledu načerpat zajímavé informace od průvodce. Vstupenky jsou v prodeji v Informačním centru města Litoměřice, které sídlí na Mírovém náměstí v budově radnice a je vstupní branou na Kalich.

Věž je až do konce září přístupná návštěvníkům od pondělí do neděle vždy od 10:00 – 16:00, čas prohlídky stanoví zaměstnanci infocentra. V zimní sezóně (říjen–duben) má památka zkrácené návštěvní hodiny. Co se vstupného týče, dospělí zaplatí za vstup 50 korun, děti od 6-15 let 20 korun, studenti, důchodci a držitelé průkazu ZTP pak 30 korun. Prohlídka je možná pouze za příznivých klimatických podmínek.

Délka prohlídky činí zhruba půl hodiny. Příchozí se dozví zajímavé informace nejen o Kalichu, ale i dalších turistických atraktivitách ve městě a okolí. Litoměřice jsou živým městem, které nabízí každému návštěvníkovi rozmanité možnosti. V případě dotazů či zájmu o prohlídku volejte +420 416 916 440 nebo kontaktujte zaměstnance prostřednictvím e-mailu: info@litomerice.cz.

Kam dnes na oběd

TOMATOVÁ S BAZALKOVÝM PESTEM30 Kč
CAESAR SALÁT římské saláty s dresinkem, krutony, vejcem, slaninovým chipsem, kuřecím prsíčkem129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu