Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Okruh církevních památek je lákadlem i letošní turistické sezóny 2020

Město Litoměřice je bohaté na nabídku církevních památek, které na návštěvníka dýchnou historií a geniem loci, které toto královské město bezpochyby má. I letos je můžete navštívit v rámci jednoho turistického okruhu, a to od 26. června. Při zakoupení společné vstupenky na turisticky oblíbený „Okruh církevních památek“ nejen ušetříte, ale na závěr získáte i zaslouženou odměnu.
Okruh církevních památek představuje osm pozoruhodností, které by v Litoměřicích neměl turista, ani místní občan opomenout. Jedním z výchozích bodů je informační centrum, kde si mohou zájemci výhodně zakoupit voucher pro návštěvu památek okruhu. Ten lze pořídit také v katedrále sv. Štěpána či v kostele Všech svatých. V každé pamětihodnosti získá účastník razítko, za každé tři razítka pak jeden bonus ve formě kávy nebo piva. Účastník má možnost bezplatné konzumace této odměny v kavárně Fér Kafe nebo Biskupském pivovaru. Jednotlivé památky lze navštívit i mimo voucher zakoupením jednorázového vstupného. Návštěvník tak může vidět i kostely, které nejsou pro turisty během roku otevřené.
Okruh je sestaven z rozmanitých zastávek. Patří mezi ně katedrála sv. Štěpána, věž u katedrály jako dominanta města, barokní kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech svatých, původně minoritský kostel sv. Jakuba, vyhlídka Kalich ze 16. století s impozantním výhledem na historické jádro města, Diecézní muzeum a Severočeská galerie výtvarného umění se sbírkou starého a barokního umění, ale i umění 19. a 20. století. Dětem byla vytvořena knížka Hravý průvodce, s níž si mohou trasu projít zábavnou formou s pracovními listy a poznat zákoutí Litoměřic.
„V kostele Všech svatých a katedrále sv. Štěpána jsou pro turisty rovněž připraveni průvodci. Většinou se jedná o studenty historie a umění Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Ti dle zájmu, aktuální poptávky a v rámci svých časových možností provedou odborným výkladem celým okruhem či vybranými památkami,“ uvedla projektová manažerka Destinační agentury České středohoří Radana Kubíčková.
Prohlídky jsou během letošní turistické sezóny plánované od června až do září. V červnu lze navštívit okruh v termínu mezi 26. – 28. (od pátku do neděle), od 30. června do 30. srpna pak budou prohlídky vždy od úterý do neděle (přičemž vyhlídku Kalich na Mírovém náměstí či věž u katedrály lze navštívit i v pondělí). Zářijové termíny pro Okruh církevních památek budou vždy od pátku do neděle, a to v tyto dny: 4.- 6., 11.-13., 18.-20. září. Otevírací časy jednotlivých památek, cenu voucheru, místo pro konzumaci kávy či nápoje zdarma a další informace se dozvíte ZDE

Fotogalerie

fotografie

fotografie

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu