Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Šampiónem Vinařských Litoměřic 2020 je Chardonnay z Kyjovska

Chardonnay 2017 výběr z hroznů z Vinných sklepů Skalák ze Skalky u Kyjova je šampiónem letošních Vinařských Litoměřic, které kvůli koronaviru proběhnou tentokrát netradičně až 25. – 26. září v Hradu Litoměřice. O jeho triumfu rozhodli znalci ve čtvrtek 11. června v Hotelu Koliba. Do soutěže přihlásilo 626 vzorků celkem 101 vinařství z devíti zemí. Kromě českých a moravských vín zde byly vzorky ze Slovenska, Německa, Rakouska, Francie, Bosny, Makedonie, Itálie a Libanonu. „Nejvíc vzorků dorazilo samozřejmě z Česka, přičemž 89 bylo přímo z Čech,“ sdělil Pavel Kacerovský, ředitel výstavy Vinařské Litoměřice.

Druhé místo obsadilo Veltlínské zelené výběr z hroznů od Znovín Znojmo. U patnácti pětičlenných znaleckých komisí zabodovala i vína z regionu. Třetí místo získal Riesling Kwytelberg pozdní sběr ze Zámeckého vinařství Johann W z Třebívlic a páté vybojovala Fratava rosé české zemské víno Bohuslava Schoře, jenž má vinice v Libkovicích pod Řípem.

Vinařské Litoměřice jsou podle ředitele soutěže Jiřího Čábelky z Cechu českých vinařů nejprestižnější akcí v Čechách. „Hodnotitelé se sem velmi rádi vracejí, mají to tu velmi rádi. Nyní se již těšíme na září na 18. ročník,“ sdělil Čábelka.

Kam dnes na oběd

PAPAYA SALÁT s mangem, kešu ořechy, citrónovou zálivkou, koriandrem129 Kč
SEGEDÍNSKÝ GULÁŠ z vepřové plece, kysaného zelí a s houskovým knedlíkem129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu