Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Oblastní muzeum v Litoměřicích zve na výstavu!

26. 5. – 1. 11. 2020
Sancta Maria. Mariánská úcta na Litoměřicku
Na poslední květnový týden připravilo litoměřické muzeum ve spolupráci s Biskupstvím litoměřickým otevření nové výstavy Sancta Maria – Mariánská úcta na Litoměřicku. Výstava představí fenomén mariánské úcty, který našel své nejsilnější vyznění v období baroka.  Vystaveny budou předměty spojené s mariánským kultem např. kalichy, monstrance, paramenta nebo plastiky a obrazy. Většina z nich se dosud uplatňuje v liturgickém prostoru a nebyla dosud vystavována. Návštěvník se na výstavě bude moci seznámit také s osudy dnes již neexistující kaple Panny Marie Pomocné na litoměřickém předměstí, hudebními prameny regionu nebo s historií mariánského morového sloupu na litoměřickém náměstí.
V rámci doprovodného programu připravujeme přednášky, workshopy a komentované prohlídky, na které se návštěvníci mohou těšit, dojde-li k dalšímu rozvolnění současných vládních omezení. Aktuální informace budou zveřejňovány webu muzea.

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu