Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

3. den Městských slavností: Školáci perfektně ztvárnili tři století

Úžasné děti, skvělí pedagogové, týdny příprav a šití kostýmů. Tak lze jednoduše popsat dojmy z vystoupení tří základních škol. Ty se v průběhu dnešního odpoledne představily v rámci třetího dne Městských slavností probíhajících u příležitosti 800. výročí založení města Litoměřice.

Zhruba čtyři desítky dětí ze 6. až 9. třídy Základní školy Ladova vrátily publikum do 13. století, v němž Přemysl Otakar I. udělil Litoměřicím městská práva. Pozadu nezůstaly ani nejmenší děti. Druháci si pod vedením učitelky Petry Jelínkové připravili několik písniček.
Litoměřickou skupinu Funky Dangers netřeba představovat. Hned dvě party dívek různé věkové kategorie předvedly svěží taneční vystoupení, které se i tentokráte velmi líbilo.

Poté již Mírovým náměstím zněla píseň „Jede král“ z českého filmu Noc na Karlštejně. Předznamenala, že do Litoměřic přijíždí český král Karel IV. se svou družinou v podání žáků Soukromé základní školy Lingua Universal. Nechyběl rytířský souboj, tanec dvorních dam nebo vystoupení šaška. Na závěr král daroval Litoměřickým svahy vrchu Radobýl. Tradice vinařství tak byla založena.

Následně již na podiu řinčely zbraně a zněla píseň „Ktož sú boží bojovníci“. To žáci Masarykovy základní školy připomněli zapojení města do husitských válek a neúspěšné obléhání Janem Žižkou. Potlesk sklidila přehlídka dobových zbraní, kostýmů, ale i mučících nástrojů v rukou něžných dívek, které byly charakteristické právě pro 15. století.

Tak jako v den předchozí, které zakončil Band Rosti Pechouška, i závěr pondělního večera patřil muzice. Nejprve dechové hudbě v podání Plechovanky a následně jazzu a swingu v podání bandu Ády Škardy.

Na další školy a účinkující se těšíme zase zítra odpoledne.

Fotogalerie ZDE

Kam dnes na oběd

KUŘECÍ STEHÝNKO pečené na bylinkách s žemlovou nádivkou, karotkovým pyré a máslovou omáčkou119 Kč
FARMÁŘSKÝ SALÁT s marinovanými brambory, listovými saláty, červenou cibulkou a zastřeným vajíčkem109 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu