Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

19. Filmový festival Litoměřice - Touha a vášeň

Na konci prázdnin – ve dnech 30. 8.- 1. 9. 2019 se v Litoměřicích uskuteční již 19. Filmový festival. Letošním tématem je Touha a vášeň. Cestovatelská, erotická, fotbalová, imaginativní, múzická … anebo houbařská, kterou jsme vybrali i pro vizuál celého festivalu.

Diváci budou moci zhlédnout přes 20 filmů, ve kterých budou touhy a vášně různých podob.
Vždy však veskrze cinefilní. Slavnostní zahájení festivalu proběhne v pátek 30. 8. od 18:00 v kině Máj a zahajovacím filmem bude v české předpremiéře Parazit, vítěz festivalu v Cannes, film, který měli někteří čeští diváci možnost vidět i v rámci festivalu v Karlových Varech a ohlasy na něj jsou velmi pozitivní. Na programu jsou dále projekce z 35mm pásu (např. americký film Nebeské dny, hudební dokument Step Across the Border, který přijede uvést jeho režisér Nicolas Humbert). Festival nabídne také účast dalších zajímavých hostů. Velké bílé ticho – unikátní snímek o expedici polárníka Roberta Falcona Scotta na Antarktidu přijede uvést režisér a cestovatel Petr Horký, dokument o fotbalovém zápase Dva nula jeho scénárista Tomáš Bojar. Režisér Igor Chaun představí svůj raný film Nejkrásnější portrét. A Alex Skribuckij Svatbu Jiřího Káry, amatérský film, jež se stal určitým fenoménem.
V roce 2019 je do programu zařazena i sekce k osmistému výročí založení města Litoměřice  – součástí bude procházka po filmových místech, i uvedení snímku Deváté srdce, který se v Litoměřicích natáčel. Hlavní hudební hvězdou bude 31. 8. Ventolin a jeho show v šapitó na Střeleckém ostrově u Letního kina. 

Projekčními místy budou – kino Máj, Letní kino na Střeleckém ostrově, Litho Lito, divadélko Minimax. Festival pořádá Kinoklub Ostrov, z.s. ve spolupráci s dalšími partnery. Festival podpořilo Město Litoměřice, Ministerstvo kultury, TRCZ s.r.o, Spolchemie, a.s.
Pro přesný program a časový harmonogram festivalu sledujte webové stránky Kinoklubu Ostrov www.kinoostrov.cz nebo festivalový facebook https://www.facebook.com/filmfestlitomerice.

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu