Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Přijďte do hradu na košt lahodných vín

Více než dvě desítky českých a moravských vinařství se budou první červnový den prezentovat v hradu na 8. ročníku soutěžní, prezentační a prodejní výstavě vín Litoměřický hrozen 2019.  Akce začíná ve 13 hodin a připraven je doprovodný program. Nejprve se představí Áda Škarda Band a následně klavírista a dirigent Teplické filharmonie Jiří Knotte, který uvede klasické skladby, jazz i filmové melodie. Vstupné je i letos pouhých 100 korun.
Ochutnat budete moci i ta nejlepší vína, která uspěla v soutěži, jež v květnu Hroznu předcházela. Nejvyšší bodové ohodnocení v soutěži, jejímž ředitelem byl majitel Žernoseckého vinařství František Kupsa, sklidilo u hodnotitelů Rulandské bílé, ročník 2018, pozdní sběr, z České zemědělské univerzity v Praze, vinařství Mělník. „Z titulu šampiona mám obrovskou radost i proto, že k Litoměřicím mám vřelý vztah a pravidelně sem jezdím,“ zhodnotil své pocity vinař Štěpán Weitosch. Vítězné víno se podle něj dělalo samo. „Už od začátku bylo patrné, že bude i bez zásahu krásné,“ uvedl.
Do soutěže bylo zasláno 105 vzorků, pocházejících z 21 vinařství. Velký úspěch zaznamenal i Školní statek Mělník, který si z Litoměřic odveze hned tři medaile. Celkem hodnotitelé udělili 6 zlatých a 25 stříbrných medailí. Převládala vína bílá. Předání cen je v sobotu naplánováno na 15. hodinu.
I letos se v hradu můžeme těšit na vína pocházející z Žernoseckého vinařství, roudnická z Vinařství Podrábský, z Malých Žernosek se bude prezentovat Vinařství sv. Tomáše a Pavel Bulín, chybět nebudou ani zástupci Moravy, jako je například vinař Pavel Skrášek a mnozí další.
Více informací naleznete na www.litomerickyhrozen.cz

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu