Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Zahájení turistické sezóny zpestří letošní první farmářské trhy

„Osm století příběhů“ je název exteriérové výstavy, která vás prostřednictvím osmi informačních panelů provede v roce oslav 800. výročí Litoměřic historií města. Slavnostní představení veřejnosti se uskuteční u příležitosti zahájení letošní turistické sezóny v pátek 26. dubna ve 14.30 hodin. Naučná výstava zkrášlí jedno ze zákoutí nově zrekonstruované tržnice, která bude při této příležitosti pojmenována „Tržnicí Felixe Holzmanna“. Zároveň se zde uskuteční první farmářské trhy.
Farmářské trhy začnou v 8 hodin a skončí zhruba ve 13 hodin. Odpolední program zahájí ve 13.30 hodin kapela Veselý lidi. Zakoupit budete moci ve stánku města jeho nové propagační materiály, ochutnat víno speciální edice vydané u příležitosti oslav, zbrusu nový pivní speciál a další dobroty. Ředitelka základní umělecké školy představí právě vydaný komiks, který děti i jejich rodiče provede hravou formou Litoměřicemi. Pracovník infocentra zase připravil rodinnou poznávací hru města určenou pro rodiče s menšími dětmi. 
„Připravili jsme pro vás odpočinkové odpoledne spojené s historií města, hudbou a občerstvením. Vyvrcholí v kostele Všech svatých mší slouženou litoměřickým biskupem Janem Baxantem, který požehná letošnímu roku oslav,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová.
Tržnice 28.4.
• 8.00 – 13.00 farmářské trhy
• 13.30 – 17.00: skupina Veselý lidi
• 14.30 odhalení exteriérové výstavy „Osm století příběhů“
          (slovo starosty a historika)
15.00 křest tržnice F. Holzmanna (páter Josef Szeliga)
• 15.15 divadelní scénka z repertoáru F. Holzmanna
• 15.30 Představení komiksu ZUŠ
          Představení naučné hry pro rodiny s dětmi

Kostel Všech svatých 28. dubna
• 16.15 mše v kostele Všech svatých sloužená biskupem litoměřickým

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu