Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Turistické lodní linky začínají jezdit od 30. března

PRVNÍ VODNÍ CESTOU lze zdolat vzdálenost mezi Ústím nad Labem - Litoměřicemi se zastávkami Ústí nad Labem Vaňov – Dolní Zálezly – Libochovany – Velké Žernoseky – Lovosice – Litoměřice a zpět díky turistické lodní lince 901.

Tato linka jezdí v roce 2019 v pravidelných intervalech:
Sobota, neděle a svátky - od 30. března do 17. listopadu
Pátek, sobota, neděle a svátky - od 7. června do 1. září

Středa - neděle a svátky - během letních prázdnin (od 3. července do 1. září)

Loď vyplouvá z Ústí nad Labem vždy v 9:20 a v Litoměřicích kotví ve 12:35. Na zpáteční cestu vyplouvá z Litoměřic ve 14:30 a do Ústí nad Labem připlouvá v 17:40.

DRUHOU VODNÍ CESTOU pluje loď z Ústí nad Labem - přes Píšťany/Žernosecké jezero - Lovosice - Litoměřice - Křešice - Libotenice - do Roudnice nad Labem a zpět.
Loď jezdí KAŽDOU SOBOTU od 22. června do 7. září. Z Ústí nad Labem vyplouvá v 8:50 a zpět z Roudnice nad Labem odjíždí v 15:35.
Pro letošní sezónu je opět připravena řada mimořádných plaveb, večerní a odpolední plavby, nedělní pohodová plavba nebo plavby za hranice Ústeckého kraje například do Mělníka nebo Brandýsa nad Labem, u kterých je dobré část cesty propojit s jízdou na kole po Labské stezce.

Jízdní řád lodi Porta Bohemica najdete na:http://www.labskaplavebni.cz

DOBRÉ VĚDĚT

V případě vodního stavu Labe pod zdymadlem v Ústí nad Labem pod 150 cm je zajištěna náhradní autobusová doprava v úseku Ústí n.L. centrum – Ústí n.L. Vaňov dle platných jízdních řádů.

Plavba lodi, tj. případné zpoždění i odřeknutí plavby závisí na plavebních podmínkách, zejména na zaručeném vodním stavu na vodočtu Ústí nad Labem (www.pla.cz).
Pokud pro váš výlet využijete kromě lodi také vlak nebo zelené autobusy, zvažte možnost zakoupení integrované papírové jednodenní síťové jízdenky.
Cenu vašeho konkrétního jízdného zjistíte v tarifním počítadle DÚK na www.dopravauk.cz.
V případě dalších dotazů k plavbám DÚK volejte na telefonní linku - 601 382 143, e-mail dispecerlod@post.cz. Pro skupinové rezervace pište na kapitan@labskaplavebni.cz.

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu