Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Tričko s motivem oslav Litoměřic má úspěch i na Srí Lance

Trička litoměřických oslav 800. výročí založení města doputovala až na dalekou Srí Lanku. Slečna Sahodha a její sestra Sithmi ho dostaly jako dárek od obyvatelky Litoměřic. Město a okolní krajinu, které jsou v motivu oslav na tričku vyobrazeny, si Sahodha (na fotografii vpravo) přijede v blízké době prohlédnout na vlastní oči.
„Trička jsem zaslala jako dárek a zároveň vzpomínku na naše setkání,“ sděluje Kateřina Černá, která se s osmičlennou rodinou seznámila během měsíční dovolené na tropickém ostrově. Trička s hravými ilustracemi spjatými s historií a polohou města se podle Litoměřičanky slečnám velmi líbila.
Šestnáctiletá Sahodha umí jako jediná z chudé rodiny anglicky. Kateřina Černá jim se svou rodinou darovala přebytek jídla, což bylo podnětem k bližšímu poznávání. „S úžasem jsme se seznamovali s kulturou exotické země,“ vypráví Kateřina. Aby mohly spřátelené rodiny zůstat v kontaktu, zakoupila dívce chytrý telefon s připojením na internet. „Pokud vše dobře dopadne, měla by Sahodha přijet koncem března na návštěvu do Čech,“ dodává Kateřina.
V souvislosti s upomínkovými předměty vydanými v rámci oslav 800. výročí vyhlásilo město Litoměřice soutěž. V průběhu celého roku lze na facebookové stránky „Litoměřice srdcem“ a „Město Litoměřice“, na e-mailovou adresu info@litomerice.cz či osobně na informační centrum na Mírovém náměstí dodat fotografie, na kterých cestujete s upomínkovými předměty vydaných u příležitost oslav 800. výročí. „Na konci roku vyhodnotíme nejzajímavější fotky a autory oceníme pěkným dárkem,“ uvedla vedoucí odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu městského úřadu Eva Břeňová. Jaké fotografie a z jakých koutů světa již dorazily, můžete sledovat ve fotogalerii na facebookových stránkách „Litoměřice Srdcem“.

Tiskovou zprávu zpracovala Bc. Andrea Pěkná, referentka komunikace

Fotogalerie

fotografie

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu