Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Mezinárodní den průvodců: Pracovníci „íčka“ provádí již 25 let

Ve čtvrtek 21. února je Mezinárodní den průvodců. Informační centrum na Mírovém náměstí v Litoměřicích nabízí službu průvodcovství již od roku 1994. Zájem o prohlídky města roste, a to hlavně u tuzemských turistů.
„Návštěvníci, kteří si objednají služby v infocentru, mají nejraději vyhlídkovou věž Kalich (ročně cca 3 tisíce) a prohlídky po nejzajímavějších místech městské památkové rezervace (ročně cca 1300),“ sdělila dlouholetá pracovnice infocentra Hana Mildová. Dalším oblíbeným místem je expozice „Důl Richard v proměnách času“ v historickém sklepení pod radnicí, jelikož je objekt bývalé nacistické továrny Richard na vrchu Bídnice z bezpečnostních důvodů veřejnosti nepřístupný. Pracovníci infocentra dále nabízejí návštěvu expozice věnované Felixi Holzmannovi či Máchovy světničky. 
Službu průvodcovství si objednávají i zahraniční společnosti provozující výletní plavby lodí. „Nejen tyto skupiny turistů provádíme v německém i anglickém jazyce,“ dodává Hana Mildová.

Fotogalerie

fotografie

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayOblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu