Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Vánoční strom rozsvítíme společně 7. prosince

Na náměstí v Litoměřicích bude 3. prosince postaven vánoční strom. Smrk ztepilý, který se nachází v Husově ulici, městu darovala soukromá osoba. I s vánoční výzdobou instalovanou na Mírovém náměstí se rozzáří v pátek 7. prosince. Rozsvítí ho starosta města Ladislav Chlupáč v 18 hodin. Vánočně laděný program plný pohádek, zpěvu, zábavy a soutěží o ceny však začíná již v 15.00 hodin fanfárami a koledami.
„Stejně jako na předchozích akcích, tak ani na rozsvícení vánočního stromu návštěvníci nenajdou jednorázové plastové kelímky,“ uvedla Věra Kmoníčková, ředitelka Městských kulturních zařízení, jež akci pořádají. Pokračují tak v boji proti plastovým odpadům. Další novinkou letošního ročníku je odměna pro každého, kdo si přijde vychutnat bohatý vánoční program v andělském kostýmu. „Výzva platí nejen pro děti. Zapojit se mohou klidně i jejich rodiče. Třeba se nám podaří vytvořit rekord v počtu andělíčků a andělů na našem náměstí,“ dodává Věra Kmoníčková.
Rozsvícení vánočního stromu bude možné sledovat i z ptačí perspektivy. Věž Kalich nabízí prohlídku až do 19 hodin. Rozzářená vánoční výzdoba instalovaná na veřejném osvětlení v ulicích města těší Litoměřičany již od pátku 30. listopadu.
PROGRAM
• 15:00 Podřipský žesťový kvintet
• 15:30 Povídání o Vánocích a Oldovy vánoční soutěže
• 15:45 Andělské hrátky s Jirkou Hadašem
• 16:30 Oldovy adventní soutěže
• 16:45 Andělské hrátky s Jirkou Hadašem
• 17:30 Zpěv sbor SamoHlásek ZUŠ
• 18:00 Rozsvícení stromu
• 18:20 Orchestr Bonus Vlastimila Jurčíka

Kam dnes na oběd

Hovězí guláš s domácími houskovými knedlíky99 Kč
Kuřecí vývar s kořenovou zeleninou30 Kč
Žampionový krém (bezlepkové)35 Kč
Zeleninový karbanátek gratinovaný čedarem, podávány s cizrnovým ragů s lilkem, smetanový brambor110 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu