Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Zrekonstruované horní nádraží je druhé nejkrásnější v republice

Druhé místo v letošním ročníku soutěže „Nejkrásnější nádraží České republiky“ získalo zrekonstruované horní vlakové nádraží v Litoměřicích. Proměnu, kterou procházelo během posledních dvou let, završila rekonstrukce výpravní budovy. Do provozu byla slavnostně uvedena v červenci letošního roku.
Nejkrásnějším nádražím roku 2018 se staly Blíževedly v Libereckém kraji s celkovým počtem 7 356 platných hlasů. Převzaly štafetu od loňského vítěze, stanice Doksy. Litoměřice obdržely 6 392 hlasů a bronzové Meziměstí 862 hlasů. Cenu generálního ředitele Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) převzali zástupci stanice Litoměřice horní nádraží přímo z rukou generálního ředitele SŽDC Jiřího Svobody.

„Mám velkou radost z akce SŽDC, která takto pěkně opravila objekt, jež je jednou z výkladních skříní města,“ konstatoval s potěšením starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč.

Veřejnost letos navrhla na titul celkem 47 stanic. Do finále postoupily Blíževedly, Černý Kříž, Hrádek u Sušice, Litoměřice horní nádraží, Lomnice nad Popelkou, Meziměstí, Nové Hrady, Štěpánov, Turnov a Veřovice. Vítěze z nich opět volila veřejnost. Celkem bylo přijato 17 009 platných hlasů, 12 019 na webu a 4 990 z hlasovacích archů.

Kam dnes na oběd

Smažený kuřecí řízek s bramborovou kaší ,okurka 142 Kč
Rozlítaný španělský ptáček s rýží rýží 137 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu