Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Topolčianští slaví jubileum výstavou na hradě

Krajinu a přírodu Slovenska i další zajímavosti představují od minulého pátku v Hradní galerii v Litoměřicích fotografové z TopolčianekSoubor čtyřicet fotografií je výběrem, kterým si slovenský fotoklub FoTOP připomíná deset let své činnosti. 
    Topolčianky patří ke spřáteleným městům Litoměřic, první kontakty vznikly už v roce 1957 díky školákům.  Zatímco školy už v nich delší dobu nepokračují, štafetu převzali časem fotografové.  Výsledkem jsou reciproční výstavy i vzájemné návštěvy.   FoTOP, který se časem vypracoval mezi špičku slovenských fotoklubů,  pořádá mj. mezinárodní výstavu fotografií, na kterou zve i autory z Litoměřic, připomněl při páteční vernisáži za Litoměřické Miroslav Zimmer.  Stejně tak se  Slováci představují pravidelně i v Litoměřicích, poprvé to bylo v roce 2011, naposledy pak v roce 2015 v Máchově divadle  se souborem „Svet kolem nás“.
     V Topolčiankách znají třeba práce J. Rottera, K. Pecha, P. Hermanna, F. Diviše, J. Kacarové, M.Zimmera, zatímco u nás zase snímky M. Brandta, P. Čepčeka, J.Pažitného, T. Orolínové, P. Kováče, R. Siklienky, M. Mihálika a dalších.  Současný výstavní soubor, který bude v hradní galerii kulturního a konferenčního centra k vidění až do 2.listopadu t.r.,   zahrnuje práce čtrnácti členů FoTOP. 
    „Jsme moc rádi, že jsme naše kulaté narozeniny mohli oslavit takovýmto způsobem, ve vašem krásném městě, mezi litoměřickými přáteli,“  uvedl na vernisáži předseda topolčianského fotoklubu Rado Siklienka.
   Další fotografická výstava probíhá od minulého měsíce v Máchově divadle. Litoměřické sdružení FotoporoT ji připravilo spolu s fotografy ze saské Míšně, které je rovněž spřáteleným městem Litoměřic.

Text: Miroslav Zimmer, fotografie: Jarmila Kacarová

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

ŽAMPIONY PLNĚNÉ MASOVOU FÁŠÍ a gratinované sýrem, s grilovanou polentou a bylinkovým dipem109 Kč
TOMATOVÁ S BAZALKOVÝM PESTEM30 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu