Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Infocentrum přešlo na zimní provoz

Turistická sezona v Litoměřicích s posledním zářijovým dnem skončila. Informační centrum na Mírovém náměstí v té souvislosti přešlo na zimní provoz. Od 1. října do 30. dubna má v neděli zavřeno, v sobotu je v provozu pouze dopoledne (9 – 12 hodin).
Sezonu ukončili provozovatelé Galerie marionet, historických sklepů a Dílny ručního papíru. Naopak turisticky přístupná je nadále věž Kalich, podzemní expozice Důl Richard v proměnách času, hrad s expozicí českého vinařství nebo je možno navštívit Severočeskou galerii výtvarného umění, Muzeum litoměřické diecéze a Oblastní muzeum Litoměřice. O říjnových víkendech mohou zájemci vystoupat na věž katedrály sv. Štěpána nebo si  prohlédnout otisky dlaní českých i zahraničních osobností v unikátním Muzeu křišťálový dotek. Poté budou organizovány prohlídky pouze na základě objednávky. 
Počet lidí, kteří využili v letošním roce služeb infocentra, oproti loňskému roku stoupl. „Již nyní se blížíme 40tisícové návštěvnosti, což byl počet za celý loňský rok,“ uvedla vedoucí Odboru komunikace, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu v Litoměřicích Eva Břeňová. Zvýšil se zájem turistů o okruh církevních památek, pomalu roste i návštěvnost v republice unikátního Muzea křišťálový dotek. Nejoblíbenější atraktivitou však i nadále zůstává věž Kalich. 
Velké pozornosti návštěvníků informačního centra se těšily čokolády s fotografií města, nabídka místního vinařství, nově vydané knihy s regionální tematikou, pozadu nezůstávaly ani sběratelské záležitosti jako turistické známky, vizitky, magnety či pohledy. „V příštím roce bude město Litoměřice slavit 800. výročí. V té souvislosti výrazně rozšíříme nabídku infocentra o propagační předměty spojené s tímto výročím,“ uvedla Eva Břeňová, která bude jednat s podnikateli o vydání mimořádných edic regionálních produktů – například pivních speciálů. Již nyní je v prodeji kalendář pro rok 2018, jehož motivem jsou Litoměřice dříve a nyní.

Kam dnes na oběd

Česnečka30 Kč
Kachní prsa se zelím a domácími knedlíky99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu