Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Konference cestovního ruchu Stop and Stay byla jubilejní desátá

Několik desítek odborníků v oblasti cestovního ruchu se ve středu 19. září sjelo do Kulturního a konferenčního centra Litoměřice na 10. ročník konference Stop and Stay, kterou pořádala Destinační agentura České středohoří. Kromě lidí zabývajících se rozvojem cestovního ruchu v Ústeckém, Karlovarském a Středočeském kraji přijeli i zástupci z Německa. Akci zahájil starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč, který vyjádřil radost nad tím, že Ústecký kraj již není žádnou popelkou, ale stává se turisticky atraktivním regionem.

   Na programu bylo několik témat. Jedním z prvních byla současnost a budoucí rozvoj Labské stezky jako evropského produktu. „Úsek Litoměřice – Roudnice nad Labem má v infrastruktuře deficit. Mám však radost, že se podařilo získat finance na stavbu dalšího úseku cyklostezky, a to Třeboutice - Nučnice. Stavět začneme ještě letos,“ uvedl vedoucí odboru regionálního rozvoje Ústeckého kraje Pavel Hajšman.  Zazněly i informace o cyklostezce Ohře a jejích širších vazbách v česko-bavorském příhraničí. Zástupce CzechTourismu Martin Šlajchrt zase hovořil o marketingových aktivitách pro zahraniční klientelu.

V odpoledním bloku informoval Luděk Jerman, ředitel Destinační agentury České středohoří, jejíž je město Litoměřice spoluzakladatelem, o návštěvnickém potenciálu, který v sobě skrývají sakrální památky a církevní objekty. „Okruh po litoměřických církevních památkách v letošní turistické sezóně zaznamenal o zhruba 20 procent vyšší návštěvnost než loni,“ informoval ředitel. Vzhledem k tomu, že v regionu se úspěšně rozvíjí vinařská turistika, bylo víno jako turistický produkt jedním z témat jak na české, tak i německé straně. „Návštěvnost akce „Otevřené vinné sklepy“, kdy lidi vozíme autobusem po oblíbených vinařstvích litoměřické podoblasti, neustále narůstá, a to i v případě nepříznivého počasí,“ konstatoval Michal Závada, který tato putování pořádá společně s DA České středohoří. 

  Hlavním posláním konference cestovního ruchu Stop and Stay tak byla výměna zkušeností. Poslední ročníky se konaly postupně v Žatci, Kadani, Lounech a Klášterci nad Ohří. Letošní jubilejní 10. ročník se vrátil do Litoměřic, kde byla tradice zahájena.

Text pod foto: Ředitel DA České středohoří Luděk Jirman (vpravo) a vedoucí odboru regionálního rozvoje Ústeckého kraje Pavel Hajšman při zahájení konference v Hradu Litoměřice.

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

PLÁTEK UZENÉ KRKOVIČKY na staročeském kroupovém rizotu s kyselou okurkou a pikantním salátkem119 Kč
KRÁLIČÍ ROLÁDA s žemlovo-játrovou nádivkou, pečenou kořenovou zeleninou, bramborovým pyré a salátkem149 Kč
Drůbeží vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky 35 Kč
Vývar z čerstvé zeleniny s bylinkovými nočky 32 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu