Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Blíží se podzimní veletrh Zahrada Čech

Přípravy největší výstavy svého druhu nejen na severu Čech se již chýlí ke konci. Výstava Zahrada Čech zaměřená na všechny zahrádkáře, chalupáře, kutily, zahradníky
i milovníky přírody totiž odstartuje již v pátek 14. září na litoměřickém výstavišti.
Výstava Zahrada Čech nabídne vyhledávaný sortiment, jako jsou sadba, cibuloviny, květiny, zahradní potřeby, zahradní technika, hnojiva a postřiky. Chybět nebude ani vše potřebné okolo domu, chalupy i zahrady z oblasti stavebních materiálů, tepelné či solární techniky, bytových doplňků a mnoho dalšího. Otevřeno bude po dobu devíti dnů až do soboty 22. září, denně od 9 do 17 hodin.
Po celou dobu bude výstavu provázet bohatý a zajímavý doprovodný program, nejen na hlavním pódiu, jak jsou návštěvníci zvyklí, ale také po celém areálu výstaviště. Na podiu zazpívají známé české zpěvačky Petra Janů a Hana Zagorová, dále Elvis Presley Revival, Elán Revival, Roxette Revival nebo The Bungles – Beatles Revival. A jak je tomu od počátku roku 2018, i tentokrát bude doprovodný program laděn do prvorepublikového duchu. Nosné téma expoziční části budou „Symboly první republiky“. Návštěvník se tak seznámí s historií státního znaku, hymny, s trikolorou či se samotnou osobou T.G.Masaryka. Prvorepublikový program nabídne např. orchestr Melody Gentlemen hrající hudbu 30. a 40. let či nejstarší jihočeskou dechovku Babouci. Chybět nebude výjimečná putovní výstava Ústeckého kraje, která zachycuje hlavní historické milníky naší republiky kolem roku 1918. Ta svou cestu započala právě na litoměřickém výstavišti v průběhu jarních výstav Tržnice a Bydlení na Zahradě Čech. Krásnou vzpomínku si návštěvníci budou moci navíc odnést na fotografii z fotokoutku, který nabídne množství historických rekvizit.
„Každým rokem se snažíme přinést nějaké novinky v areálu tak, aby byl pro návštěvníka i vystavovatele stále atraktivnější. Nově byl v první polovině roku v areálu umístěn pro návštěvníky výstav infostánek, který vznikl ve spolupráci s městem Litoměřice a slouží návštěvníkům zejména po informativní stránce. Se zahájením podzimní výstavy bude návštěvníkům zpřístupněno také nové veřejné WC u jižního vstupu do areálu, který je přístupný přes bývalá kasárna Jiřího z Poděbrad. U hlavní brány z ulice Českolipské byly navíc postaveny nové pokladny “ uvedla obchodní, marketingová a provozní ředitelka Michaela Mokrá.
Bližší informace k programu, otevírací době i cenám vstupného jsou k dispozici na webových stránkách www.zahrada-cech.cz.

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

KONFITOVANÁ HOVĚZÍ LÍČKA v zeleninovém základu s bylinkami a červeným vínem, na bramborovém pyré149 Kč
VARIACE LISTOVÝCH SALÁTŮ s marinovanou hruškou, filátky pomerančů a dresinkem z pomerančové šťávy109 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu