Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Filipínská návštěva se vydala po stopách José Rizala

Do Litoměřic v úterý přijela návštěva až z dalekých Filipín. Dvacetičlenná skupina zaměstnanců mezinárodní společnosti, která je pozvala do České republiky, se ve městě vydala po stopách filipínského národního hrdiny José Rizala.
Pracovník informačního centra je provedl na místa jako kostel Všech svatých, José Rizalovu baštu, bývalé reálné gymnázium, kde působil Ferdinand Blumentritt, blízký přítel Rizala, nechyběly ani parkány, které nesou Rizalovo jméno a na nichž je umístěna busta darovaná filipínskou vládou. Prohlídka byla zakončena v hotelu Salva Guarda, u kterého se nachází druhá Rizalova busta. „Litoměřice jsou nádherné historické město. Vše je tu pestré a barevné. Architekturou, kterou u nás nenajdeme, jsme přímo fascinovaní,“ zhodnotila návštěvnice Angel Accad.
A jak je vlastně filipínský národní hrdina spojen s Litoměřicemi? José Rizal bojoval proti španělské nadvládě a útlaku filipínského lidu.  O španělský koloniální svět se zajímal i Ferdinand Blumentritt, profesor litoměřického gymnázia. V roce 1886 si začal dopisovat s José Rizalem. Mezi oběma muži se zrodilo velké přátelství. Rizal dokonce v roce 1887 svého přítele v Litoměřicích navštívil. Po návratu na Filipíny byl zatčen a odsouzen k trestu smrti.

Tiskovou zprávu zpracovala Bc. Andrea Pěkná, referentka komunikace.

Kam dnes na oběd

Houbové rizoto se smetanou a parmezánem105 Kč
Čočková polévka35 Kč
Zeleninový salát ŘEPÁK kuřecí steaky, led. salát, mar. čer. řepa, modrý sýr a med.-hořčičný dresink85 Kč
150g KOVÁŘ steak z vepřové krkovice potíraný česnekem s nivou a uzenou slaninou vč. přílohy129 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu