Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Filipínská návštěva se vydala po stopách José Rizala

Do Litoměřic v úterý přijela návštěva až z dalekých Filipín. Dvacetičlenná skupina zaměstnanců mezinárodní společnosti, která je pozvala do České republiky, se ve městě vydala po stopách filipínského národního hrdiny José Rizala.
Pracovník informačního centra je provedl na místa jako kostel Všech svatých, José Rizalovu baštu, bývalé reálné gymnázium, kde působil Ferdinand Blumentritt, blízký přítel Rizala, nechyběly ani parkány, které nesou Rizalovo jméno a na nichž je umístěna busta darovaná filipínskou vládou. Prohlídka byla zakončena v hotelu Salva Guarda, u kterého se nachází druhá Rizalova busta. „Litoměřice jsou nádherné historické město. Vše je tu pestré a barevné. Architekturou, kterou u nás nenajdeme, jsme přímo fascinovaní,“ zhodnotila návštěvnice Angel Accad.
A jak je vlastně filipínský národní hrdina spojen s Litoměřicemi? José Rizal bojoval proti španělské nadvládě a útlaku filipínského lidu.  O španělský koloniální svět se zajímal i Ferdinand Blumentritt, profesor litoměřického gymnázia. V roce 1886 si začal dopisovat s José Rizalem. Mezi oběma muži se zrodilo velké přátelství. Rizal dokonce v roce 1887 svého přítele v Litoměřicích navštívil. Po návratu na Filipíny byl zatčen a odsouzen k trestu smrti.

Tiskovou zprávu zpracovala Bc. Andrea Pěkná, referentka komunikace.

Kam dnes na oběd

Shephers pie plněný semínky quinoa, tempeh s hráškem s bramborovou kaší a sýrovou krustou115 Kč
Polévka z červené řepy, miso a tamarind 35 Kč
CORDON BLEU smažený řízek z vepřové pečeně plněný šunkou od kosti, ementálem s bramborovou kaší149 Kč
PIKANTNÍ HOVĚZÍ GULÁŠ s variací knedlíků s cibulovým salátem, sázeným vajíčkem a slaninovým chipsem119 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu