Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Noc literatury přilákala desítky posluchačů

Litoměřice se již popáté připojily k mezinárodní akci Noc literatury. Ve středu 9. května se zde četlo na třech místech, a to v atriu městského úřadu, na parkánech Severočeské galerie a v parku Václava Havla.
„Učitelé a žáci Základní umělecké školy Litoměřice četli ukázky z děl evropské literatury v atriu MěÚ a na parkánech Severočeské galerie. V parku Václava Havla v kavárně Fér kafé předčítal spisovatel a písničkář Jan Burian,“ informovala pracovnice infocentra Jitka Maximiliánová. Na všech stanovištích bylo pro účastníky připraveno drobné občerstvení. Posluchači během večera přecházeli mezi stanovišti, kde zazněly různé úryvky z předem vybraných knižních titulů.
Literární happening proběhl ve více než 50 městech České republiky. Veřejnost se tak netradičním způsobem seznámila s tvorbou současných evropských spisovatelů.  Noc literatury se koná pravidelně v předvečer zahájení největšího knižního veletrhu v zemi Světa knihy.
Noc literatury organizují Česká centra ve spolupráci s EUNIC (Sdružením kulturních institutů zemí EU), zahraničními zastupitelskými úřady, Zastoupením Evropské komise v ČR a nakladatelstvím Labyrint. S městem Litoměřice akci pořádali spolek Lipen, knihovna K. H. Máchy a další partneři.

Tiskovou zprávu zpracovala, Bc. Andrea Neckařová, referentka komunikace.

Kam dnes na oběd

HOVĚZÍ VÝVAR S NUDLEMI A ZELENINOU30 Kč
VARIACE LISTOVÝCH SALÁTŮ s hruškou, jablky, filátky pomerančů a dresinkem z pomerančové šťávy99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu