Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Sochy a ruční papír z Litoměřic zdobí radnici v Míšni

Výsledkem dlouholetého partnerství mezi městy Litoměřice a Míšeň je další kulturní počin. Včera byla v Míšni slavnostní vernisáží zahájena přímo v objektu tamní historické radnice výstava dvou litoměřických umělců. Svá díla zde vystavil akademický sochař Libor Pisklák a výrobky z ručního papíru Irena Štyrandová.

Vernisáže se kromě řady dalších hostů zúčastnili i starostové obou měst – Ladislav Chlupáč a jeho německý protějšek Olaf Raschke.

Díla sochaře Libora Piskláka jsou výběrem z jeho tvorby. Představuje zde portréty, figury i reliéfy. Irena Štyrandová svou část výstavy, jíž dominují papír a přírodniny, ladila do jarních, veselých tónů vzbuzujících dobrou náladu.

Spolupráce obou měst se odvíjí hlavně na bázi kulturní a sportovní. Součástí je i vzájemná inspirace a sdílení zkušeností. Litoměřice například loni na podzim zaujala míšeňská výtvarnice Silvia Klöde, která v partnerských Litoměřicích vystavila sochy z porcelánu.

Text pod úvodní foto: Starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč na snímku s akademickým sochařem Liborem Pisklákem a provozovatelkou Dílny ručního papíru Irenou Štyrandovou. Na pozadí vidíme ruční papír evokující klávesnici.

Kam dnes na oběd

KOUSKY VEPŘOVÉ PANENKY na vařených těstovinách se smetanovým listovým špenátem a osmaženou cibulkou149 Kč
LEDOVÝ SALÁT S ROASTBEEFEM s koriandrovou majonézou, hořčicí, sezamovým semínkem a karotkou119 Kč
Vinna klobasa,bramborova kase129 Kč
Veprove nudlicky na houbach,ryze139 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu