Litoměřice-info.cz  >  Služby  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Informační centrum bilancuje rok 2017

Informační centrum Litoměřice uzavřelo další úspěšný rok. Jeho služeb využilo v roce 2017 42 910 osob, z toho 34 351 tuzemských návštěvníků a 8 559 cizinců. Kalich navštívilo 3 504 osob, expozici „Důl Richard v proměnách času“ 1 324 osob a prohlídek města se zúčastnilo 1 328 osob.

Pracovníci informačního centra se podíleli na organizaci různých aktivit pořádaných Městem Litoměřice či jinými kulturními organizacemi. Akce jako Místa přátelská seniorům, Muzejní noc, Dny evropského dědictví, Noc literatury, Česko zpívá koledy se setkala s nebývalým zájmem a zúčastňovalo se jich stovky osob. Spolu s Destinační agenturou České středohoří a litoměřickým biskupstvím jsme zajišťovali úspěšnou akci Okruh církevní památky, kde měli návštěvníci možnost navštívit šest atraktivních turistických cílů, které jsou většinou přístupné pouze výjimečně.

Denně zaznamenáváme desítky i stovky dotazů. Největší počet se týkal informací zaměřených na cestovní ruch – co by turista měl navštívit, kde se ubytovat, kam na dobré jídlo, jak strávit volný čas atd. Velké množství je i z řad občanů města. Lidé shánějí řemeslníky, firmy, instituce, služby, jízdní řády.
Mnohé dotazy jsou vskutku kuriózní. Např. chtěl pán vystavit potvrzení pro pojišťovnu, že v určitém dni v Litoměřicích padaly kroupy, zda se dá někde u nás plavat s delfíny, jak velké spropitné se dává u nás v restauracích, kam s nalezeným netopýrem, jestli nemáme nějakého průvodce na sběr hub, dotaz na nabídku sexuálních služeb, kde nahlásit šikanu v hospodě atd.

K 31.12.2017 došlo k organizačním změnám, byla zrušena příspěvková organizace Centrum cestovního ruchu a Informační centrum se stalo součástí Města Litoměřice.

Kam dnes na oběd

Česnečka s krutonky30 Kč
4x50g DANČÍ MLETÉ BIFTEČKY přelité omáčkou z barevného pepře vč. přílohy160 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?Oblastní muzeum v LitoměřicíchZahrada ČechLitoměřický hrozenMapy.cz

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu