Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Japonští turisté v Litoměřicích

Informační centrum Litoměřice každoročně uskuteční několik desítek prohlídek města. Převážně pro návštěvníky z Německa, méně častěji pro turisty z Anglie či USA, kteří navštěvují Litoměřice v rámci programu výletních lodí. O to větší překvapení vzbudila objednávka na prohlídku města od maďarské cestovní kanceláře, která zajišťovala program pro japonskou klientelu. Ne, že by turisté z Japonska dosud Litoměřice nenavštívili. Jsou to ale občasné návštěvy jednotlivců. Tentokrát se jednalo o větší skupinu lidí.
Návštěva dvaceti japonských turistů se uskutečnila v pondělí 6. listopadu odpoledne. Litoměřice byly jednou ze zastávek na jejich cestě lodí po Labi. Anglický výklad Ondřeje Přecechtěla překládal průvodce do japonštiny.  Japonští hosté nešetřili slovy chvály a nadšení. Fotili a fotili. Litoměřice je uchvátili. Seznámili se s historií města, obdivovali stavební slohy i poctivou práci našich předků, např. věž Kalich, která již více jak 400 let vévodí náměstí. Zprostředkovali jsme jim návštěvu kostela Všech svatých i prohlídku tzv. klenotnice v přízemí věže kostela. Procházku zakončili na parkánech, kde si užívali krásný výhled na Dómský vrch s katedrálou sv. Štěpána.
Při společném posezení v jedné z místních kaváren se japonští turisté zajímali i o současný běžný život obyvatel našeho města, o politickou situaci, jaký je zde průmysl, kam sahá historie vinařství i pivovarnictví, jaké jsou možnosti zábavy.
Ve večerních hodinách japonští turisté odcestovali. Věříme, že i naší zásluhou si odvážejí krásné vzpomínky na Litoměřice a že se o ně podělí po příjezdu domů svým blízkým prostřednictvím stovek fotografií, které u nás pořídili.

Kam dnes na oběd

Noky s kuřecím masem, suš.rajčaty, bylinkovým pestem 103 Kč
Steak z krkovice, vídeňská cibulka, americké brambory 99 Kč
Koprová omáčka s vejcem,vařené brambory 99 Kč
Kuřecí stehýnko na másle s grilovanou zeleninou,mátový dip125 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu