Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Okruh církevní památky v Litoměřicích se otvírá na letní sezónu turistům i dětem

Prohlídku významných turistických cílů a příjemnou atmosféru královského města Litoměřice zažije každý, kdo zde v letošním létě navštíví Okruh církevní památky. Na turisty čeká celkem šest vybraných kostelů a sakrálních památek, které budou moci navštívit od 27. června do 17. září 2017.

Okruh zahrnuje celkem šest atraktivních zastávek: katedrálu sv. Štěpána, kostel Zvěstování Panny Marie, kostel Všech Svatých, kostel sv. Jakuba, oblíbenou městskou vyhlídku Kalich na Mírovém náměstí a blízké Diecézní muzeum.

Novinkou letošního roku je doplnění okruhu i pro děti (předškoláky a žáky 1.stupně) formou pracovních listů, v nichž je sv. Zdislava a sv. Štěpán provedou barokními objekty na tomto okruhu. Na děti čekají zajímavé úkoly, jejichž odpovědi najdou na jednotlivých zastávkách.

Objekty budou návštěvníkům přístupné po zaplacení jednotlivého vstupného přímo v památkách (do každého objektu 20 Kč) nebo po předložení zakoupeného voucheru za 120 Kč, do kterého budou návštěvníci sbírat razítka.

Po absolvování alespoň poloviny okruhu na zakoupený voucher a získání minimálně 3 razítek, je pro každého návštěvníka přichystána zdarma odměna v podobě piva nebo limonády k hlavnímu v biskupském pivovaru U sv. Štěpána nebo v podobě kávy z kavárničky Fér Kafe v hodnotě 50 Kč. Vouchery je možné zakoupit v Infocentru na Mírovém náměstí, v kostele Všech svatých nebo v katedrále sv. Štěpána.

Komentované prohlídky vybraných chrámů a Diecézního muzea i galerie v Litoměřicích se školenými průvodci byly zahájeny už v loňském roce, a velmi se osvědčily. Na letošním okruhu se budou návštěvnici města setkávat se studenty historie z Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

Projekt připravila Destinační agentura České středohoří ve spolupráci se správci jednotlivých památek, Centrem cestovního ruchu Litoměřice a za podpory Biskupství litoměřického.

Více informací na www.ceskestredohori.info/okruh-cirkevni-pamatky.

Kam dnes na oběd

Slepičí prso na paprice s těstovinami 125 Kč
Staročeská kulajda s vejcem a houbami  

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu