Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Litoměřický hrozen se opět vydařil

Mimořádnou příležitost ochutnat kvalitní vína si nenechalo ujít téměř pět stovek návštěvníků Litoměřického hroznu. Na šestém ročníku prezentační, prodejní a soutěžní výstavy vín se v sobotu 3. června představilo a svá vína prodávalo čtyřiadvacet zástupců vinařství z Čech a Moravy.

 

Brány litoměřického hradu se prvním návštěvníkům otevřely v 10 hodin a po celý den do hradu proudili milovníci dobrého a kvalitního vína. Ve 14 hodin proběhlo slavnostní vyhlášení vítězů soutěže, která se konala 5. května v kongresovém sále litoměřického hradu, kdy tři odborné komise složené z vinařů a degustátorů odborně posuzovaly 133 vzorků vín.  Championem soutěže se stal Sauvignon z Žernoseckého vinařství a jeho majitel František Kupsa si cenu osobně převzal z rukou starosty Litoměřic Ladislava Chlupáče, pod jehož záštitou akce probíhala. Dále byla udělena ocenění za nejvýše ohodnocená vína v kategoriích: víno bílé, červené, růžové/klaret a sladké, čtrnáct zlatých a jednadvacet stříbrných medailí. O hudební doprovod akce samotné se po celý den staral Áda Škarda band, poslední návštěvnici odcházeli kolem deváté hodiny večerní.

„Šestý ročník Litoměřického hroznu se vydařil, je zřejmé, že „mladší bratříček“ Vinařských Litoměřic si již získal své příznivce, stává se tradicí.  Hovořila jsem s mnoha lidmi, spokojeni byli jak návštěvníci, tak vystavovatelé. Atmosféra této akce je komornější, umožňuje diskutovat, víno vychutnat, poslechnout si kvalitní muziku ve výjimečných prostorách bývalého královského hradu. Vnímám tuto akci také jako společenskou událost.“ uvedla Anna Matulová, ředitelka Centra cestovního ruchu, které bylo pořadatelem akce.

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

Rajská omáčka, hovězí maso, houskové knedlíky 105 Kč
Kuřecí rizoto sypané sýrem, červená řepa 85 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu