Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Na Hradě Litoměřice se konal Velikonoční jarmark

Téměř 2000 návštěvníků navštívilo v sobotu litoměřický hrad, ve kterém se konal již 6. ročník Velikonočního jarmarku řemesel a dovedností, který pořádalo Centrum cestovního ruchu Litoměřice.

Již od samého rána proudily hradem stovky návštěvníků. Téměř čtyři desítky prodejců nabídly nejrozmanitější sortiment, zejména s velikonoční tématikou. K zakoupení byly kraslice, pletené košíky, květinové vazby i ručně vyráběné ozdoby. Nechyběly ani produkty s označením regionální výrobek, které reprezentují region vazbou na tradici či svou výjimečností.

Pro dětské návštěvníky byly přichystány výtvarné dílničky, ve kterých si mohly nazdobit velikonoční vajíčko, uplést pomlázku nebo vyrobit svíčku z včelího vosku. Velkému zájmu se těšil také výběh s živými zvířátky na nádvoří hradu.

O doprovodný program se postarali žáci hudebního a tanečního oboru Základní umělecké školy v Litoměřicích a Sváťovo dividlo s pohádkou Máša a tři medvědi.

Kam dnes na oběd

Kuřecí steak s kukuřičným klasem, šťouchané brambory 99 Kč
Hovězí na česneku, bramborové knedlíky, špenát 105 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu