Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Výstava vín 'Vinařské Litoměřice'

15. ročník mezinárodní prodejní a soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice se uskuteční v Domě kultury a na Hradě Litoměřice ve dnech 21. a 22. dubna 2017.

Výstava vín Vinařské Litoměřice je jedna z nejprestižnějších výstav České republiky. Na výstavě se budou prezentovat desítky vinařů z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Německa, Itálie nebo také Rumunska. Výstavou, která se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků, provede cimbálovka Jožky Šmukaře. Sobotní program bude jako tradičně obohacen o odborné prezentace na téma 'Víno a zdraví' a 'Víno a pokrmy'.

Výstavě každoročně předchází soutěž vín. Ta se letos konala ve dnech 29. a 30. března. Poprvé za patnáctiletou historii Vinařských Litoměřic získá titul šampion víno české, Rulandské šedé, ročník 2015, pozdní sběr z České zemědělské univerzity v Praze. Druhým nejvýše ohodnoceným vínem se stal Merlot, ročník 2015, pozdní sběr z vinařství Kosík. Na třetím místě se umístilo opět víno české, Ryzlink rýnský, ročník 2015, pozdní sběr ze Školního statku Mělník

Vinařské Litoměřice jsou zařazeny mezi nejprestižnější akce Ústeckého kraje a nesou titul Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Více informací naleznete na webu http://vinarskelitomerice.netstranky.cz/

Zdroj informací a fotografie: http://vinarskelitomerice.netstranky.cz/

Kam dnes na oběd

Hovězí rolka plněná rukolou a slaninou, šťouchané brambory105 Kč
Holandský řízek, bramborová kaše, kyselá okurka 85 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu