Litoměřice

Turistický a informační portál

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu
Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Výstava vín 'Vinařské Litoměřice'

15. ročník mezinárodní prodejní a soutěžní výstavy vín Vinařské Litoměřice se uskuteční v Domě kultury a na Hradě Litoměřice ve dnech 21. a 22. dubna 2017.

Výstava vín Vinařské Litoměřice je jedna z nejprestižnějších výstav České republiky. Na výstavě se budou prezentovat desítky vinařů z Čech a Moravy, ale také ze Slovenska, Německa, Itálie nebo také Rumunska. Výstavou, která se každoročně těší velkému zájmu návštěvníků, provede cimbálovka Jožky Šmukaře. Sobotní program bude jako tradičně obohacen o odborné prezentace na téma 'Víno a zdraví' a 'Víno a pokrmy'.

Výstavě každoročně předchází soutěž vín. Ta se letos konala ve dnech 29. a 30. března. Poprvé za patnáctiletou historii Vinařských Litoměřic získá titul šampion víno české, Rulandské šedé, ročník 2015, pozdní sběr z České zemědělské univerzity v Praze. Druhým nejvýše ohodnoceným vínem se stal Merlot, ročník 2015, pozdní sběr z vinařství Kosík. Na třetím místě se umístilo opět víno české, Ryzlink rýnský, ročník 2015, pozdní sběr ze Školního statku Mělník

Vinařské Litoměřice jsou zařazeny mezi nejprestižnější akce Ústeckého kraje a nesou titul Rodinné stříbro Ústeckého kraje.

Více informací naleznete na webu http://vinarskelitomerice.netstranky.cz/

Zdroj informací a fotografie: http://vinarskelitomerice.netstranky.cz/

Kam dnes na oběd

Svíčková na smetaně, houskové knedlíky, brusinky 105 Kč
Smažená vepřová játra, americké brambory, tatarská omáčka 95 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu