Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Loutkový festival v Litoměřicích

 

 

Ve dnech 7. - 12. března bude v Divadle K.H.Máchy v Litoměřicích probíhat již 14. ročník Litoměřického loutkového festivalu. Na programu budou pohádková představení, výtvarná dílna pro děti i průvod komediantů.

 

 

 

7. března 2017 úterý 9:00 hod
Kocour v botách
Divadlo Koráb
Stačí jen otevřít knihu a kocour v botách (mapetová loutka) Vás provede pohádkou.

7. března 2017 úterý 17:00 hod
Zahájení s průvodem - Kára komediantů
Divadlo Kvelb
Komediantská štace ulicemi. Herci na chůdách vezou svůj vozík i tam, kde cesty nevedou. Je slyšet veselá muzika, vidět tanec na chůdách, žonglování atd. Ve voze se skrývá nejen loutkové divadlo, ale i jiná překvapení. Kára se vždy na nějaké štaci zastaví, otevře se opona a kašpárek vyvede povedenou neplechu, nepokoj či různici. Loutkáři na chůdách vodí marionety, chvilku jsou s nimi na káře a hned na Vašem rameni.

Toto představení je také prvním moderním loutkovým seriálem svého druhu. Herci si zde pro jistotu s sebou vzali předem placeného diváka – tzv. pana Prvního řadu. Kára komediantů Vás nezajede, ale protáhne úsměv a zahřeje dlaně.
 
8. března 2017 středa 9:00 hod
O princi z knížky
Dřevěné divadlo
Pohádek je velká spousta a když lidé přišli na to, že je mohou zapisovat, vznikly pohádkové knížky. A ty máme všichni moc rádi, že ano? Jednu takovou pohádku v knížce pro Vás dneska mám, nemusí se číst, bude trochu vyprávěná, trochu hraná loutkami, trochu kouzelná a i tak bude celá v knížce. Nevěříte? Tak dávejte pozor.

9. března 2017 čtvrtek 9:00 hod
Malířská pohádka
Divadlo Matýsek
Pohádkový příběh plný fantazie nás přivede do malířského ateliéru Hugo Pastelky, který právě namaloval nový obraz. Obraz, který je jiný, než všechny předešlé. Je jiný, zvláštní, odlišný. A to je, stejně jako u lidí problém. Všichni se mu smějí a nechtějí ho přijmout. A tak se náš obraz vydá raději do světa. Jenže ani tam nemá příliš štěstí a dostane se do nesnází. Jediný kdo ho může vysvobodit je ten, kdo mu dal život. Ten kdo ho má rád takového, jaký je. Ten, kdo mu věří… A protože jsme v malířské pohádce, vystupují zde prazvláštní postavičky, jako jsou oživlé obrazy, skřítek Štětečník nebo zlomyslná Stará Pixla , bojuje se zásadně nabroušenými štětci a vůbec je všude kolem spousta barev. V pohádce nechybí ani hudba a autorské písničky…

10. března 2017 pátek 9:00 hod
Voda dobrá, voda zlá
Li-Di Litoměřice
Příběh mlynářovy dcery Kačenky, kterou unesl vodník. Honzovi se začnou zdát krásné sny o tajemné dívce, která ho navádí, jak jí ze spárů vodníka vysvobodit. Jak to všechno nakonec dopadne? Dočká se mlynář své jediné dcery? A vyzraje Honza nad vodníkem? Na to se přijďte podívat! Pohádka je protkaná lidovými písničkami a doplněná krásnými loutkami a barevnou malovanou scénou..

11. března 2017 sobota od 10:00 hod
Ekopohádky
Divadlo ŠuS
Na motivy tří klasických pohádek (Červená Karkulka, O Palečkovi a Smolíčkovi) se řeší ekologické problémy: odhazování odpadků, znečišťování ovzduší a vody. V každé pohádce se dětem představí různé typy loutek (maňásek, manekýn, plošná loutka).

11. března 2017 sobota od 11:00 hod
Divadelní dílna
Divadlo ŠuS
Děti si samy z připravených dřevěných dílů sestaví a dotvoří svou vlastní loutku - hračku.

11. března 2017 sobota od 15:00 hod
O líném Kubovi
Divadlo V batohu
Pohádka vypráví o tom, jak jedna chytrá myška vyhnala z peřiny nejen Kubu, ale i mlsného kocoura. Divadelní představení je vhodné pro děti od 3 do 8 let, které trvá asi 45 minut. Vystupuje v něm jeden herec v kostýmu s loutkami v životní velikosti, živě zpívá a zapojuje děti do děje i zpěvu.

12. března 2017 neděle od 10:00 hod
Bajaja
Divadlo Víti Marčíka
Princ Jaroslav, známý pod jménem Bajaja, vyjel do světa doprovázen svým věrným koníčkem Šemíčkem v září roku 1995. Na své cestě za poznáním, že kdo miluje, má život věčný, projel celý svět (nebo alesoň celou naši zemi), zabloudil na nejeden (tuzemský i zahraniční) festival a z pražské přehlídky Dítě v Dlouhé si přivezl Cenu Vojty šálka (1999). „Plechové a kytarové asistentky“ zval na pódium jazykem českým, španělským, italským či Pavlovým (jenž laskavě překládal i do polštiny).

12. března 2017 neděle od 11:00 hod
Výtvarná dílna
Chcete příjemně strávit nedělní dopoledne? Po pohádce budeme v divadelní výtvarné dílničce spolu tvořit. Tentokrát si vyrobíme loutku. Dílna je určená dětem a jejich rodičům. Veškerý potřebný materiál je v ceně dílny. Pro rodiče je otevřena kavárna. Pozor, počet míst je omezen.

12. března 2017 neděle od 15:00 hod
Jak s Máničkou šili všichni čerti
Divadlo Spejbla a Hurvínka
! ZLATÝ HŘEB FESTIVALU !
„To je k uzoufání, nosit stále ty samé, staré a nemoderní šatičky,“ vzdychá Mánička a smutně si prohlíží své spolužačky, pyšnící se  modely podle poslední módy. Za jejich kamarádství a za krásné šatičky by dala cokoliv. Přátelství Hurvínka, lásku bábinky a snad by se upsala i samotnému čertu. Od přání ke skutku není daleko. Pak už nezbývá než nastoupit do tramvaje a vydat se do Ďáblic. Do samého pekla, kde šijí všichni čerti…
Jakou cenu bude muset Mánička za splnění svých přání zaplatit a jak to nakonec dopadne, to se dozvíte ve hře plné písniček.

Text a foto: http://mkz-ltm.cz/divadlo/loutkovy-festival/

Kam dnes na oběd

Čertovy vepřové špalíčky, bramboráčky 99 Kč
Kuřecí rizoto sypané sýrem, červená řepa 85 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu