Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Povídání o víně - Vinařství Volařík

Při letním Povídání o víně se na nádvoří hradu představí Vinařství Volařík z Mikulova. Vína z Vinařství Volařík jsou hojně ceněná v prestižních soutěžích vín. Letošní Vinařské Litoměřice přinesly Vinařství Volařík ocenění Champion výstavy. V mezinárodní soutěži vín Prague Wine Trophy získalo ocenění Prague Regional Champion. V loňském roce získalo Vinařství Volařík dvě zlaté medaile na mezinárodní soutěži AWC Vienna. V  loňském roce bylo navíc pátým rokem po sobě vyhlášeno Králem vín za nejlepší kolekci vín.

Vstupené činí 250 Kč a zahrnuje vzorky vín a občerstvení.

Místa je nutné rezervovat na recepci hradu: Tyršovo náměstí 68, tel.: +420 416 536 155, recepce@litomerice-info.cz.

V rodině Volaříků poctivě pěstují lásku k vínu od druhé světové války, kdy se zakladatel rodinné tradice, Leopold Volařík, naučil vinohradnickému a vinařskému umění od německých starousedlíků. Rozvoj vinařské tradice přerušila násilná kolektivizace a návrat k vinařství byl možný až po revoluci v roce 1989, kdy v restitucích byly postupně vraceny vinice původním majitelům.

Zakladatelem Vinařství Volařík, které vstoupilo na trh pod tímto označením v roce 2007,  je Ing. Miroslav Volařík. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 90 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí přívlastková, zejména bílá, vína. Produkci doplňují vína rosé a od roku 2011 i Sekty Volařík.

Kam dnes na oběd

Moravský vrabec ,dušené zelí ,houskové knedlíky 135 Kč
Slepičí prso na paprice,těstoviny nebo houskové knedlík y 110 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu