Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Litoměřice, jak už je neznáme

Od 2. června se v ulicích města objeví množství fotografických panelů, jež nás vrátí do minulosti a představí město v podobě, kterou jsme již zapomněli nebo jsme ji vůbec neměli možnost poznat. 20 exteriérových stojanů rozmístěných v prostoru města i v jeho bezprostředním okolí bude součástí výstavy Litoměřice, jak už je neznáme, kterou pořádá Oblastní muzeum v Litoměřicích od 2. 6. do 31. 8. 2016.

Venkovní panely se starými fotografiemi pocházejícími z muzejního fotoarchivu budou mít vztah k místu, na kterém se daná instalace a její divák právě budou nacházet. Tímto způsobem bude možné objevit třeba ulice, které stály na místě dnešních železničních kolejí, zaniklou plovárnu na Labi nebo zbořený gotický kostel sv. Jiřího. „Výstava začne u budovy muzea a postupně provede celým městem. Ve vysokých letních teplotách návštěvníci jistě ocení i zastavení umístěné na oddechových stinných místech – v městském parku, parku Václava Havla, u rozhledny Mostky nebo na Střeleckém ostrově“ podotýká k výstavě její kurátorka, historička litoměřického muzea Daniela Linková. 

Pokud by prohlížející měl chuť objevit další skryté litoměřické zajímavosti, může si na internetových stránkách muzea (www.muzeumlitomerice.cz) zobrazit dalších 30 fotografií, které na historických fotografiích představí Litoměřice zblízka i z odstupu např. z mlékojedského břehu nebo z Radobýlu. Návštěvník vybavený „chytrým“ telefonem si může načíst QR kód umístěný na všech panelech a vyrazit na procházku s virtuální mapou. Ta ho navede na všechna fotografiemi opatřená místa, kde může srovnat jejich minulou a současnou podobu v jednom okamžiku. Pro zahraniční návštěvníky je připravena anglická verze výstavy.

Kam dnes na oběd

Krkonošský řízek(vepřové maso v bramboráku) 101 Kč
Hovězí nudličky z roštěné na houbách, rýže 129 Kč
Hovězí svíčková s brusinkami,houskové knedlíky/ze stálé nabídky/  
Kuřecí roládka plněná špenátem a sýrem,karotkovo bramborové pyré,kompot 115 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu