Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Litoměřický hrozen 2016

Litoměřický hrozen letos již popáté

Tradiční prezentační, soutěžní a prodejní výstava vín z Čech a Moravy, nesoucí poetický název „Litoměřický hrozen“, oslaví v roce 2016 malé jubileum. Proběhne totiž již pátý ročník, nad jehož konáním převzal záštitu starosta Litoměřic Mgr. Ladislav Chlupáč a který pořádá Centrum cestovního ruchu Litoměřice spolu s Cechem českých vinařů.

V rámci této komorní výstavy, která každoročně oživuje prostory litoměřického hradu, proběhne 6. května také soutěž přihlášených vín. Funkce ředitele soutěže se laskavě ujal pan Jiří Čábelka, předseda Cechu českých vinařů.

Samotná výstava pak rozvíří kulturní dění ve městě v sobotu 4. června od 10 do 20 hodin.  A bude se opravdu na co těšit. Kromě ochutnávek výtečných vín od přítomných vystavovatelů nebude chybět občerstvení vhodné k vínu. Mozaiku slavnostního vinařského dne doplní doprovodný program, určený celé rodině. O zábavu se postará orchestr Péro za kloboukem a kejklíř Pupa. Osobnost Karla IV., který se narodil přesně před 700 lety a který se významně zasloužil o rozvoj českého vinařství, připomenou středověké písně v podání sboru Vaganti.

Vstupné na výstavu činí 100Kč a všichni zájemci jsou srdečně zváni. Více informací naleznete na www.litomerickyhrozen.cz.

Fotogalerie

fotografie

Kam dnes na oběd

Plněné bramborové knedlíky s uzeným masem ,zelí ,cibulka 99 Kč
Staročeská kulajda s vejcem a houbami  

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu