Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Karel IV. slaví narozeniny

Jako v celé republice, tak i v Litoměřicích se rok 2016 nese v duchu oslav 700. výročí, které uplyne od narození Karla IV., krále českého a císaře římského. Toto významné výročí připadá na 14. května, v polovině tohoto měsíce si proto Centrum cestovního ruchu připravilo pro návštěvníky i pro místní několik akcí, vztahujících se k tomuto panovníkovi.

 

Degustace burgundských vín

Hrad Litoměřice si pro své tradiční Povídání o víně připravil výjimečnou degustaci vín. V rámci 700. výročí narození Karla IV., krále českého a císaře římského, se budou 13. května od 18 hodin v degustační místnosti hradu koštovat vína vyráběná z burgundských odrůd vinné révy z vybraných vinařství Čech, Moravy i Itálie. V duchu doby se ponese i občerstvení a oděv obsluhy. Degustací bude provázet pan Vladimír Šuhájek a Antonín Hrabkovský.

Vstupné činí 250 Kč a zahrnuje ochutnávku vín a občerstvení. Vzhledem k omezené kapacitě je nutná rezervace míst.

 

Kostýmované prohlídky města a hradu

Ve dnech 13. až 15. května budou ve městě a na Hradě Litoměřice probíhat prohlídky s průvodcem v kostýmu. Vzhledem k oslavám narození Karla IV. budou prohlídky města zaměřeny na jeho rozvoj za vlády tohoto panovníka. Prohlídky budou probíhat v těchto dnech každou celou hodinu od 10 do 15 hodin.

Prohlídky hradu: Hrad Litoměřice, Tyršovo náměstí 68, Litoměřice. Cena: 30 Kč dospělí/10 Kč děti

Prohlídky města: Informační centrum, Mírové náměstí 16/8a, Litoměřice. Cena: 100 Kč dospělí/50 Kč děti.

 

Kulinářský týden pokrmů Karla IV.
Ve spolupráci s Hradní restaurací bude možné ve dnech 13. až 20. května okusit speciality středověké kuchyně. Oblíbené polévky se slepičí krví, masité kaše s roztlučenými slepičími nožičkami, nasekané kosti či bobři nebo veverky se sice podávat nebudou, host se ale může těšit na varmuže, sladké placky, husté zeleninové polévky, pečené kačice, nadívaný bůček či pečené kančí maso.

Středověká hostina se podává v Hradní restauraci, vstup z ulice Na Valech.

 

Přednáška historika doc. PhDr. Václava Dršky, Ph.D.

Ve středu 18. Května od 17:00 hodin připomene historik Václav Drška českou královskou dynastii Lucemburků a Svatou říši římskou. Přednáška se uskuteční v sále hradu. Vstupné není zpoplatněno, vzhledem k omezené kapacitě sálu je ovšem nutná rezervace míst.

Kam dnes na oběd

Hovězí líčka na kořenové zelenině a víně, karlovarské knedlíky 119 Kč
Steak z krkovice s ovocným přelivem, americké brambory 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu