Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Podpora Litoměřic fairtradovým aktivitám pokračuje

TISKOVÁ ZPRÁVA MĚSTA LITOMĚŘICE ze dne 6. dubna 2016

Město Litoměřice je i v letošním roce oprávněno užívat titul „Fairtradové město“, které mu bylo uděleno společně se Vsetínem v roce 2011 jako prvnímu městu v České republice. Kontrolní komise složená z členů pracovní skupiny fairtradových měst posoudila jeho aktivity a konstatovala, že splňuje všechna kritéria potřebná k udržení statusu.

Litoměřická radnice podporuje fairtradové aktivity i finančně. Již třetím rokem nabízí jednot¬livcům, organizacím i skupinám ak¬tivních obyvatel možnost čerpat z grantového systému města finanční prostředky. Z Programu na podporu fairtradových aktivit bylo za tuto dobu podpořeno celkem 21 aktivit, a to zhruba 80 tisíci korunami.

„Letos se o dotaci úspěšně ucházelo sedm žadatelů,“ informovala Hana Tobiášová, koordinátorka projektu a vyjmenovala podpořené projekty. Letos se podle ní opět můžeme těšit na festival „Dun dun“ věnovaný Africe, akce „Fairtradové pečení je voňavé umění“, „Známe fair trade v Litoměřicích“, „Sousedi, pojďte na kafe“, dále „Fairový ostrov III“, „Fairtrade očima študáků“ nebo „Z plantáže na pult aneb Cesta banánů“.

Tiskovou zprávu připravila Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Kam dnes na oběd

Čertovy vepřové špalíčky, bramboráčky 99 Kč
Zeleninový salát se smaženým hermelínem 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu