Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Tržnice otevřela brány výstaviště, které zkrášlila tryskající fontána

Slunečné počasí dnes přilákalo stovky návštěvníků na litoměřické výstaviště. Nechyběli mezi nimi ani hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a starosta Litoměřic Ladislav Chlupáč. Tradiční jarní prodejní Tržnice Zahrady Čech, letos v propojení s výstavou Bydlení, totiž právě dnes odstartovala letošní výstavní sezonu. Akce potrvá do neděle 10. dubna a otevřeno je denně od 9 do 17 hodin.

„Tržnice nabízí vyhledávaný sortiment pro všechny zahrádkáře, kutily či chalupáře. Pevně věříme, že si akce udrží stoupající tendenci v nárůstu návštěvnosti a počtu vystavovatelů,“ doufá vedoucí obchodu Zahrady Čech Michaela Mokrá.

I letos je celá akce rozdělena do tematických sekcí. „S ohledem na tento fakt jsme rozšířili nabídku Tržnice tím, že jsme ji spojili s výstavou Bydlení na Zahradě Čech. Cílem je návštěvníkům nabídnout nejen rostlinný materiál a vše, co souvisí se zahradou, ale také sortiment, který je tematicky nejblíže - tedy vybavení domácností,“ dodala Michaela Mokrá. Novinkou letošní první akce na výstavišti je rozšíření chovatelské sekce. Pavilon G byl přeměněn na expozici exotického ptactva.

Pátek, sobotu i neděli pak zpestří doprovodný kulturní program, jehož součástí budou soutěže o hodnotné ceny.

Návštěvníci areálu nepochybně zaznamenají i stavební úpravy, jejichž prostřednictvím vedení výstaviště postupnými kroky mění tvář areálu. „Poslední významnou změnou je zprovoznění fontány a úprava jejího okolí. Tato investice si vyžádala více než čtyři miliony korun,“ informoval dnes jednatel výstaviště Petr Skřivánek. Úpravy spočívaly ve vybudování nového přístupového schodiště, položení dlažby, změně technologie fontány, která v posledních letech nebyla v provozu, odvodnění prostoru apod.

Text a fotografie: Ing. Bc. Eva Břeňová, tisková mluvčí města Litoměřice

Kam dnes na oběd

Steak z mečouna, máslový kuskus ,citronová omáčka 131 Kč
Holandský řízek, bramborová kaše, kyselá okurka 85 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu