Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Úvodní slovo

Ples přátel vína připomněl Karla IV.

V sobotu 27. února proběhl v Hradu Litoměřice tradiční Ples přátel vína. O tom, že se jedná o oblíbený společenský večer, svědčil vyprodaný sál. Tentokrát se, vzhledem k výročí 700 let od narození Karla IV., večer nesl v gotickém duchu. Oblíbenou hudbu Rosti Pechouška tak doplnilo představení kolekce královských vín z českých královských měst a módní přehlídka gotických kostýmů.

Kolekci královských vín osobně na pódiu představil tajemník Cechu českých vinařů Stanislav Rudolfský. Ten informoval o poslání Cechu a o podstatě myšlenky oslav Karla IV. Navázala skvělá hudba v podání bandu Rosti Pechouška, která roztančila všechny přítomné. V průběhu večera bylo možné zakoupit také moravská Sedlecká vína, pivo a míchané nápoje. Předpůlnočním překvapením pak byla komentovaná módní přehlídka gotických kostýmů v podání zaměstnanců Centra cestovního ruchu. Představena byla paleta oděvů od prostých až po královské a hosté se dozvěděli mnoho zajímavostí o stylu tehdejšího oblékání.

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

Rajská omáčka, hovězí maso, houskové knedlíky 105 Kč
Kuřecí steak s baby karotkou, šťouchané brambory 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu