Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

XIII. litoměřický loutkový festival

Ve dnech 1. - 6. března bude v Divadle K.H.Máchy v Litoměřicích probíhat již 13. ročník Litoměřického loutkového festivalu. Na programu budou pohádková představení, výtvarná dílna pro děti i průvod s drakem.

V úterý se od 9.00 hodin představí Divadlo Kvelb s loutkovým představením OTESÁNEK. V ten samý den se děti i dospělí mohou přidat do PRŮVODU S DRAKEM, který započne na nádvoří divadla, obejde Mírové náměstí a vrátí se zpět na nádvoří, kde se drak utká s rytířem.

Ve středu je pro návštěvníky Studiem dell’arte připraveno výpravné představení O ZVĚDAVÉM SLŮNĚTI, které vzniklo podle bajky R. Kiplinga Sloní mládě. Představení započne v 9.00 hodin.

Čtvrtek bude patřit bubákům a hastrmanům. Pohádku O BUBÁCÍCH A HASTRMANECH představí Divadlo Agnez od 9:00 hodin.

V pátek se bude datel Bonifác společně s dětmi učit, jak obstát v životě. Loutkovou pohádku DATLOVÁNÍ tentokrát přiveze Divadlo Matýsek v 9.00 hodin.

V sobotu se diváci mohou těšit na představení z časů našich babiček a dědečků. S původními loutkami i kulisami přijede Kašpárkovo staročeské divadlo a od 10.00 hodin představí pohádku O DRAKOVI A PRINCEZNĚ. Na představení hned od 11.00 navazuje VÝTVARNÁ DÍLNA, ve které se budou společně tvořit loutky. Od 15.00 hodin ještě tentýž den roztočí loutkové mlynářské kolo VODNICKÁ POHÁDKA. Divadlo Koňmo přiveze mlynářskou rodinku, mazaného vodníka i opravdového čerta.

V neděli přiveze v 10.00 hodin Divadlo Víti Marčíka tradiční ŠÍPKOVOU RŮŽENKU. Opět bude od 11.00 následovat loutková VÝTVARNÁ DÍLNA. Festival bude zakončen KOLOTOČEM POHÁDEK. Divadlo Já to jsem představí dvě lidové pohádky (O Jeníčkovi a Mařence a O velké řepě). Třetí pohádku si pak dětské publikum bude muset vyžádat (O kohoutkovi a slepičce).

Od pátku od 14.00 hodin bude navíc Loutkový festival doprovázet VÝSTAVA HISTORICKÝCH LOUTEK Z pohádky do pohádky.

Více informací naleznete na webových stránkách MKZ Litoměřice. Zdroj fotografie tamtéž.

Kam dnes na oběd

Kuřecí přírodní kousky s kari rýží 99 Kč
Steak z mečouna, máslový kuskus ,citronová omáčka 131 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu