Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

KAM V LITOMĚŘICÍCH A OKOLÍ O VÍKENDU 31. ŘÍJNA - 1. LISTOPADU

 

Nadcházející víkend 31. října – 1. listopadu se v Litoměřicích a okolí ponese zejména v duchu Helloweenu a Dušiček. Navštívit bude možné akce jak pro děti, tak pro dospělé.

 

 

Soutěžní Helloween v Kávě s párou

Káva s párou připravila na SOBOTNÍ ODPOLEDNE od 15.00 hod. Soutěžní Halloween pro děti i dospělé. Na místě bude možné zakoupit dýni, vydlabat a vyřezat jí a tím se zapojit do soutěže o poukaz na konzumaci v této kavárně. Vyhodnocení soutěže proběhne ještě ten samý den. Před soutěží je nutné zarezervovat si místo u obsluhy kavárny. Halloweenské kostýmy jsou vítány!

Více informací naleznete na stránkách kavárny – ZDE

 

Cirkus Prince

Litoměřice opět hostují cirkus. Cirkus Prince naleznete v areálu kasáren bývalých kasáren Dukelských hrdinů v Českolipské ulici u Zahrady Čech V SOBOTU od 14:00 hod. a V NEDĚLI od 11:00 hod. Pokladna je otevřená denně od 10.00 do 12.00 hod. Pod šapitó uvidíte akrobaty, artisty, drezury zvířat jako jsou velbloudi, koně, zebry a především LACHTANA, kterého běžně v cirkusech nenajdete. S lachtanem je možné se vyfotografovat.

 

Dva týdny česko – ruské – ukrajinské kultury ve Dvojčeti

Nejen o tomto víkendu, ale i v nadcházejících dvou týdnech můžete zavítat do Gotického dvojčete neboli Galerie ve dvoře, kde se budou konat přednášky, výstavy i koncerty na téma česko – rusko – ukrajinská kultura. Gotické dvojče naleznete ve dvorním traktu, průchod z ulice Jezuitské 12/4 v Litoměřicích. TUTO SOBOTU je od 10.00 hod. na programu autorské čtení s Dr. Chmelářem.

Program na celé dva týdny naleznete ZDE
Více informací naleznete ZDE

 

Sapéři ve strážnici Litoměřické brány v Terezíně

U Litoměřické brány v Terezíně budou V SOBOTU opět stát na stráži sapéři. Těšit se můžete na speciální dušičkový speciál. Od 18:00 do 20:00 můžete navštívit speciální podvečerní prohlídky při svíčkách. Vojáci vás provedou strážnicí, prohlédnete si opevnění i systém podzemních chodeb. Vyzkoušet si můžete spaní na slamníku, potěžkat si pušky i šavle. Kromě běžného výkladu navodí dušičkovou atmosféru tajemný příběh o nešťastné lásce.

Více informací naleznete ZDE

 

Vlak duchů

V SOBOTU 31. října se opět rozjede Švestková dráha. Na trase Lovosice – Most pojede vlak plný duchů a strašidel. V železniční stanici Třebívlice jsou pro děti připraveny soutěže s odměnou. Na místě bude možné zahřát se u otevřeného ohniště a opéct si buřt.

Jízdní řád spolu s ceníkem naleznete ZDE

 

Výstava fotografií Kyrgyzstán – země barev, koní a jurt na Hradě Litoměřice

Do následujícího čtvrtka (5. Listopadu) máte poslední možnost prohlédnout si na Hradě Litoměřice výstavu fotografií zachycující krásy Kyrgyzstánu členem litoměřického Fotoklubu Porta Petrem Klingrem. Přijďte si prohlédnout jedinečnou výstavu fotografií ve zrekonstruovaných prostorách gotického hradu. Výstavu si je možné prohlédnout každý den od 9 do 17 hodin až do 5. listopadu. Výstava není zpoplatněna.

Více informací naleznete ZDE

 

Výstava Holzmannovy Litoměřice na Hradě Litoměřice

Výstava věnovaná významné osobnosti českého humoru Felixi Holzmannovi měla být minulý týden ukončena, pro velký zájem veřejnosti ale zůstává na Hradě Litoměřice jako stálá expozice. Výstava nabízí řadu civilních fotografií z komikova života, snímky dokumentující jeho vystoupení, repliku komikovy busty, několik autentických předmětů, které používal v již legendárních scénkách, včetně rozprašovače lesní vůně. V expozici si můžete poslechnout nikdy nepublikované rozhovory či vyprávění vtipů a vyrobit si upomínkový předmět.

Více informací naleznete ZDE a ZDE
 

Kam dnes na oběd

Vepřové medailonky s bramborovými dukátky 99 Kč
Kuřecí špalíčky obalené v parmazánu, šťouchané brambory,byl.dip 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu