Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

Kam v Litoměřicích o víkendu 24. – 25. října

Velkolepé oslavy 1210 let Ohře v Litoměřicích

Předposlední říjnová sobota bude jednoznačně patřit oslavám řeky Ohře. Program zaujme celou rodinu. Po celý den akce se o dětskou zábavu budou starat vodníci Ohřínek a Polabáček. Připraveny jsou i dětské dílničky, kde je možné vyrobit si pískové obrázky či šperky z korálků. Nebude chybět ani malování na obličej a skákací hrad.

Partner akce společnost Gerhard Horejsek připravila k této akci pro návštěvníky zajímavý program a soutěže. Prezentovat zde bude svou novinku Volkswagen Touran, kterou bude možné porovnat také s novinkami VW Caddy a VW Sharan. Součástí prezentace vozů bude také soutěž o tablet. Soutěžit se bude ve sbalení věci na dovolenou na čas. Mimoto budou navíc návštěvníci zahrnuti do celorepublikového slosování o zapůjčení vozu VW Touran na měsíc.

Připraveny jsou prodejní stánky s domácími sirupy, čaji a perníčky, výrobky ze včelího vosku, s víny z hradních sklepů, občerstvením od La Karotky. Chybět nebudou ani stánky s tradičním občerstvením (klobásky, langoše,…). Přijede i pojízdná kavárnička Coffe to go point.

Na trase Lysá nad Labem – Litoměřice – Ústí nad Labem a zpět bude jezdit HISTORICKÝ MOTORÁČEK. Doprava motoráčkem bude zcela zdarma. Čtvrtá vozová vlaková souprava bude obsahovat Bixeum – muzeum historie tratí na Podřipsku a v Českém Středohoří a Bixovnu – barový vůz. Jízdní řád motoráčku naleznete ZDE

Program pokračuje na Hradě Litoměřice divadelním představením Včera, dnes a zítra anebo Nové scénky Felixe Holzmanna viz níže.

Více informací o oslavách 1210 let Ohře v Litoměřicích naleznete ZDE

 

Scénky Felixe Holzmanna na Hradě Litoměřice

Jako tomu bylo při zahájení turistické sezóny, i její zakončení se ponese v duchu Felixe Holzmanna. 5. května byla veřejnosti otevřena výstava Holzmannovy Litoměřice. Slavnostně měla být ukončena právě tuto sobotu, 24. října. Pro velký zájem byla ale ponechána jako stálá expozice Hradu Litoměřice. Nicméně program na ukončení turistické sezóny v Litoměřicích byl ponechán a vy se tak můžete v sobotu těšit na velkolepé interaktivní divadelní představení Včera, dnes a zítra anebo Nové scénky Felixe Holzmanna v podání herců Davida Šíra a Miroslava Reila

Diváci se mohou těšit na dvě hodiny nepřetržitého smíchu. Představeny budou nejen notoricky známé scénky jako Včera, dnes a zítra, Hřbitovní rozhovor, Ukulele, Kvíz, Rozvod, Statistika, aj., ale také na zcela nové, neznáme a neohrané scénky ze soukromého archivu Holzmannovy rodiny. Celé představení je navíc interaktivní a je pojednáno jako „divácká hádanková soutěž“. Po celou dobu je publikum do děje zapojeno a samo určuje pořadí scének.

Více informací o představení naleznete ZDE.  

 

Koncert žáků ZUŠ

V divadle K.H.Máchy se v sobotu 24. října od 18.00 hod. uskuteční společný koncert žáků Základní umělecké školy v Litoměřicích ve spolupráci s žáky partnerské francouzské hudební školy Ècole de Musique de Michèle Rouvarel z Montpellier. Vstup je volný.

Více informací o koncertu naleznete ZDE

 

Den dýní

V prostorách Severočeské galerie výtvarného umění proběhne v sobotu 24. října již devátý ročník výtvarné dílny s názvem Den dýní. Chybět nebude tradiční soutěž „O nejkrásnější dýni“. Vyřezané dýně budou vystavěny na parkánu galerie a v 18.30 hod. rozsvíceny.

Více informací naleznete ZDE

 

Litoměřický lezec

V sobotu 24. října pořádá lezecký oddíl Brabenci dětské bouldrové závody Litoměřický lezec. Závody jsou určeny pro děti ve věku 6 – 15 let a uskuteční se v klubovně oddílu na Písečném ostrově v Litoměřicích.

Více informací se dozvíte ZDE

 

Farmářské trhy

Na Kostelním náměstí se v sobotu 24. října mezi 8. a 12. hod. uskuteční předposlední farmářské trhy této „farmářské sezóny“. Opět nesmí chybě čerstvé produkty od regionálních pěstitelů a výrobců. Sortiment zahrnuje čerstvé ovoce i zeleninu, květiny, sušené bylinky a koření, med, čerstvé mléčné i masné výrobky a mnoho dalšího.

 

Zážitkový den na Dětském dopravním hřišti

Dům dětí a mládeže Rozmarýn zve již tuto neděli od 15.00 do 17.00 hod. na Zážitkový den na Dětské dopravní hřiště v Jiráskových sadech. Připraveny jsou soutěže i hry s dopravní tématikou. S sebou si můžete vzít vlastní dopravní prostředek, kolo či koloběžku. Samozřejmě nezapomeňte na cyklistickou helmu. 

Více informací naleznete ZDE

Kam dnes na oběd

Kuřecí steak s baby karotkou, šťouchané brambory 99 Kč
Zeleninový salát se smaženým hermelínem 99 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu