Litoměřice

Turistický a informační portál

cz | de | en

Otevřít menu Zavřít menu
Litoměřice-info.cz  >  Služby a jiné  >  Aktuality
pdf print

Aktuality

1210 let Ohře v Litoměřicích

Čtvrtá říjnová sobota bude v Litoměřicích patřit slavnostem řeky Ohře. Kampaň konaná na oslavu 1210 let od první zmínky o této řece byla slavnostně započata již v dubnu tohoto roku při žehnání pramene v německých Smrčinách, dále postupovala po městech podél toku a 24. října bude završena na soutoku řek Ohře a Labe v Litoměřicích. Slavnost má za cíl připomenout význam řeky v životě našich předků i v současnosti.

K této příležitosti je připraven bohatý program, který začne ve 13:00. Těšit se můžete na plavení voru po řece, veslařskou exhibici, křest nových lodí litoměřického veslařského oddílu i na hudební vystoupení v podání Rostislava Pechouška. Po celou dobu akce budou přítomni veselí vodníci Ohřínek a Polabáček, pro děti bude připraven skákací hrad i výtvarné dílničky. Akci zpestří putovní výstava s názvem Řeka Ohře v proměnách času a čtení z knihy Báje a pověsti řeky Ohře, která byla vydána právě k oslavám řeky Ohře.

Speciálně k této příležitosti pojede na trase Lysá nad Labem – Litoměřice – Ústí nad Labem a zpět historický motoráček Klubu železničních cestovatelů. 4 vozová vlaková souprava bude obsahovat Bixeum – muzeum historie tratí na Podřipsku a v Českém Středohoří a Bixovnu – barový vůz. Časový řád motoráčku naleznete ZDE, před akcí bude upřesněn a uveřejněn také na IDOSu. Partner akce společnost Gerhard Horejsek připravila k této akci pro návštěvníky zajímavý PROGRAM a SOUTĚŽE. Prezentovat zde bude svou novinku Volkswagen Touran, kterou bude možné porovnat také s novinkami VW Caddy a VW Sharan. Součástí prezentace vozů bude také soutěž o tablet. Soutěžit se bude také ve sbalení věci na dovolenou na čas. Mimoto budou navíc návštěvníci zahrnuti do celorepublikového slosování o zapůjčení vozu VW Touran na měsíc

Po programu u Veslařského klubu můžete využít dopravu těmito vozy do Hradu Litoměřice, kde program pokračuje, a to divadelním představením Včera, dnes a zítra aneb Nové scénky Felixe Holzmanna v podání herců Miroslava Reila Davida Šíra, který jako jediný získal autorská práva na celoživotní dílo Felixe Holzmanna. Vstupné na představení není zpoplatněno, nutná je ovšem rezervace z důvodu omezené kapacity míst.
Rezervaci můžete uskutečnit do pátku 23. října do 17:00:
Osobně na recepci litoměřického hradu: Tyršovo náměstí 68, 412 01 Litoměřice
Telefonicky: +420 416 536 155
E-mailem: recepce@litomerice-info.cz

Místo konání akce:     
Veslařský klub Litoměřice    
Střelecký ostrov 3     
412 01 Litoměřice     

INFORMACE K PARKOVÁNÍ !!!

U Veslařského klubu je zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu. Proto prosíme, využijte některé z přilehlých parkovišť. Možnosti jsou následující: Parkoviště u tenisového klubu (cca 100 metrů), parkoviště na autobusovém nádraží (do Veslařského klubu cca 600 metrů pěšky), parkoviště na Mírovém náměstí (cca 850 metrů pěšky) nebo v Dlouhé ulici (cca 600 metrů pěšky).

Místo konání divadelního představení:
Hrad Litoměřice
Tyršovo náměstí 68
412 01 Litoměřice

Při kliknutí na fotografii plakátu se Vám otevře fotogalerie.

1210 Litoměřice, Ohře, slavnosti, symbolické vlévání, plavení

Fotogalerie

fotografie

fotografie

fotografie

Kam dnes na oběd

Plněné bramborové knedlíky s uzeným masem ,zelí ,cibulka 105 Kč
Smažený květák ,vařené brambory ,tatarka 105 Kč

Reklama

Památník TerezínDestinační agentura České středohoříLitoměřické kulturní létoKonference Stop and StayKam v Litoměřicích?FérKafeZahrada Čech

Turistický a informační portál

www.litomerice-info.cz
Mírové náměstí 16/8a
412 01 Litoměřice
Telefon : +420 416 916 440, +420 411 131 083
e-mail: info@litomerice-info.cz
Webdesign:
Webdesign
Tvůrce webu:
Tvůrce webu